logo

HAVALİMANINDA ÜZÜCÜ KAZA : 4 YARALI

3434

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda iç hatlarda asma tavandaki kapalamalar çöktü, üç güvenlik görevlisi ve bir yolcu hafif şekilde yaralandı.

ahl-cati

Atatürk Havalimanı’nda çatı çöktü. İç Hatlar Gidiş Katı’nda, X-Ray cihazlarının bulunduğu bölgede yaşanan kazada 4 kişi yaralandı.

Havalimanı yetkililerinden alınan bilgiye göre, çatıdaki kaplamaların çökmesiyle metal parçaların denk geldiği 3 güvenlik görevlisi ve bir yolcu hafif şekilde yaralandı.

3438

İlk müdahaleleri yapılan yaralıların durumunun ciddi olmadığı ve hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi. Çöken bölge güvenlik ekipler tarafından kapatılırken, yoğun olmayan bölgede yaşanmış olması olası bir tehlikenin önüne geçti.

3438

ÜZÜCÜ KAZACA NASIL MEYDANA GELDİ ?

Havalimanında bir anda yaşanan üzücü kaza şöyle meydana geldi. Yolcu salonundaki 101 no’lu kapının yakınında bulunan, asma tavan parçalarında kopma meydana geldi. Tavan kaplama malzemeleri hiçbir çalışma olmadığı halde, bir anda terminalin zeminine düştü. Aşağıda bulunan üç güvenlik görevlisi ile uçağa gitmeye çalışan bir yolcu hafif şekilde yaralandı. Hızla hastaneye sevk edilen yaralılar, ayakta yapılan tedavinin ardından taburcu edildi. 1983 yılında dış hatlar terminali olarak kullanılan havalimanının şimdi ki iç hatlar bölümü inşaat olarak zaten sıkıntılıydı ve ömrünü tamamlamak üzereydi. Yetkililer kaplama tavan parçalarının, koparak yere düşmesinin iki gündür devam eden şiddetli yağışlardan kaynaklanmış olabileceğini söylediler.

3435

 

APRON24.COM/ÖZEL

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments