logo

KAR HAVA TRAFİĞİNİ VURDU 500 SEFER İPTAL!

İstanbul’da gece etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle Havayolu şirketleri bugün ve yarın Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yapacağı 500’ün üzerinde  seferi iptal ettiğini duyurdu. Alınan önlemler nedeniyle Atatürk Havalimanında iniş ve kalkışlar sorunsuz yapılırken, Devlet Hava Meydanları İşletmesi yetkilileri pistleri ve apronu sık sık temizliyor.

kar3

Atatürk Havalimanı’nda uçaklara anti-icing olarak adlandırılan buzlanmayı önleyici sıvı sıkılma işlemi gerçekleştiriliyor. Yoğun çalışma ile yer hizmetleri şirketleri ve havayolları operasyonlarını aksama olmaması için faaliyetlerini sürdürmeye çalışıyor. Türk Hava Yolları ,Pegasus Havayolları, Onur Havayolları ve Atlas Global Havayolları Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanından bugün ve yarın yapacağı 500’ün üzerinde  seferini iptal etti.

kar2

Ayrıca bu gün İstanbul ve yurt genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle bir açıklama yapan Türk Hava Yolları,Türk Hava Yolları resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şöyle denildi: İstanbul, Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’nda beklenen meteorolojik hadise ve yoğun kar yağışı bazı seferlerimiz seferlerimiz iptal edilmiştir.Yolcularımızın seyahatlerinden önce uçuşlarıyla ilgili son durumu www.turkısairlines.com veya 444 0 849 numaralı çağrı merkezimizden öğrenmelerini rica ederiz.

kar3

APRON24.COM

0 0 vote
Article Rating

Etiketler: » »
Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments