logo

07 Şubat 2015

HAVELSAN’A “EN YENİLİKÇİ ÜRÜN ÖDÜLÜ”

Türk Elektronik Sanayicileri Derneği (TESİD) tarafından bu yıl 13’üncüsü düzenlenen “TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri” töreninde HAVELSAN “en yenilikçi kurum” seçildi.

Ankara’da düzenlenen törende “Büyük Firma Dalında Yenilikçi Ürün Ödülü” ne HAVELSAN layık görüldü. HAVELSAN bu ödülü Komuta Kontrol ve Savaş Sistemleri Bölümü tarafından geliştirilen Uçuş Görev Planlama Sistemi (UGPS) adlı özgün ürünüyle kazandı. Işık Üniversitesi’nde düzenlenen törende, ödülü HAVELSAN Genel Müdürü ve CEO’su Sadık Yamaç aldı.
İHRACAT 2023’TE 7 TRİLYON DOLAR OLACAK
Ödül töreninde sektördeki gelişmelerini değerlendiren TESİD Yönetim Kurulu Başkanı C. Müjdat Altay, “Günümüzde ulusal ihracat stratejisi oluşturulurken, dış pazarlarda rekabet üstünlüğü sağlayacak hedef sektörlerin başında elektrik ve elektronik sektörü geliyor. Bu, ekonomi nezdinde sektörün önemini ve yerini gösteriyor. Elektrik ve elektronik sektörü, tek başına bir sanayi sektörü olmaktan çıkarak, yansıttığı teknoloji ile diğer tüm sektörlerin gelişmesine ve verimliliğin artmasına katkı sağlayan bir sektöre dönüştü. 2023’te, dünya ihracatının 34 trilyon dolara, elektrik-elektronik sektörü ihracatının ise 7 trilyon dolara ulaşacağı öngörülüyor. Bu rakam, sektörün toplam ihracat içindeki payının yüzde 21’e çıkacağını gösteriyor. Yüzyılımızın en nitelikli işgücünü barındıran sektörün hedefi, bölgede Ar-Ge ve üretim üssü haline gelerek, elektrik ve elektronik alanında dünya pazarında söz sahibi olmak. Bu hedefi ancak kamu, sanayi, üniversite işbirliğini artırarak ve kendi teknolojimizi üreterek gerçekleştirebiliriz. TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri’nin bu yolda önemli bir teşvik unsuru olduğuna inanıyor, tüm katılımcıları kutluyorum” diye konuştu.
taksim.madamnet.com

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments