logo

HOSTESLERDEN ACI İTİRAFLAR..!

pilot_uyuyor

Uçakla seyahat, son yıllarda hızla artış göstermeye başladı. Peki; uçaklar, pilotlar ve hava yolu şirketleri hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz ?

Dünyanın güvenilir haber kaynaklarından askreddit.com sitesinin yaptığı ankette, 27 pilot ve uçuş ekibi tarafından yapılan itiraflar, okuyanları hem korkuttu hem de şaşırttı. İşte hava yolu ulaşımının bilinmeyenleri;

KULAKLIKLAR DEĞİŞMİYOR

1.Kulaklıklar ambalajlı olmalarına rağmen yeni değiller

Depoda uçaktaki küçük aksesuar nesnelerinin gidişatı hakkında görevli olan bir kişi, kulaklık setlerinin yeni olmadığını söylüyor. Buraya gelen kulaklıklar temizleniyor, kontrol ediliyor ve tekrar ambalajlanıyor.

PİLOTLAR UYUYOR

2.Pilotlar uçuşların çoğunu uyuyarak geçiriyorlar

Ne kadar doğrudur bilinmez ama itirafçılar, pilotların yarısının uçuş esnasında uyuduğunu, uyandıkları bazı zamanlarda da partnerlerini de uyuyor halde bulduklarını söylüyorlar.

3.Hayvanlarınızla uçarken bir daha düşünün !

Uçuş görevlileri, hayvanların koyulduğu bölmenin katlanılabilir hale gelmesi için kulaklık taktıklarını söylüyorlar. Çünkü yüksek ses, son derece rahatsız edici ve sürekli bir halde devam ediyor. Hayvanlarınızın bunu saatlerce yaşadığını düşünmek hoş olmasa gerek.

kabin_ikram

SERVİS EDİLEN SULARA DİKKAT !

4.Suyunuz şişe içinde gelmiyorsa içmeyin !

İtirafçılar suyunuz şişe içinde gelmiyorsa içmeyin hatta dokunmayın bile diyorlar. Çünkü şişe içinde ambalajlı gelmeyen suyun arıtılmış su olduğunu söylüyorlar.

5.İçeceklerde kullanılan sulardan inceden şüphelenmelisiniz !

İtirafçılar, uçaklarda ikram edilen çay, kahve vs. gibi içeceklerin içine koyulan suların genellikle uzun süre beklemiş, içinde durdukları deponun çeperlerinin yeşilimse renge bürünmüş olduğunu söylüyor. Servis yapan her kabin görevlisinin bunu bildiğini de ekliyorlar.

ELEKTRONİK CİHAZLAR

6.Pek çok uçuşta organ taşınıyor

Özellikle yurt içi ve lokal uçuşların pek çoğunda insan kalıntısı veya organ taşınıyor. Hız ve aciliyet durumlarından ötürü uçaklar en iyi nakil araçlarını oluşturuyor.

7.Lütfen elektronik cihazlarınızı kapatın uyarılarından sonra…

Kabin görevlilerinin itiraflarına göre; yolculara yapılan elektronik cihazların kapatılması uyarısının ardından pek çok görevli arka tarafa geçip mesajlaşmaya devam ediyor.

uçak tuvalet

TUVALETLER DIŞARIDAN AÇILIYOR

8.Bahşiş vermek konusunda cimri değilseniz…

Kız arkadaşı hostes olan bir itirafçı, uçak barlarında kimsenin bahşiş vermediğini söylüyor. Fakat ilk içkinizde bahşiş verirseniz muhtemelen diğer içkileriniz ücretsiz olacaktır diye de ekliyor.

9.Tuvaletler dışarıdan açılabiliyor !

Uçaklarda tuvaletler dışarıdan da açılabiliyor, genellikle kilit mekanizması kapının üzerinde asılı olan sigara içilmez yazısının altında bulunuyor. Bu ibareyi kaldırın ve sürgüyü açık kısmına doğru sürükleyin.

UÇAK MOTORLARI BOZULUNCA NE OLUYOR ?

10.Uçaklar, motorları bozulsa da uzun süre havada süzülebiliyor !

Uçakların havada iken motorları stop etse de her 5000 milde yaklaşık olarak 6 deniz mili süzülebiliyorlar. Yani uçaklar kilometrelerce alanı motorsuz süzülerek gidebiliyorlar. Bu da neden pek çok uçak kazasının iniş veya kalkış anında meydana geldiğini gösteriyor.

 

APRON24.COM

 

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments