logo

HÜKÜMETTEN UÇAK BAŞINA 6 BİN DOLAR DESTEK!

davutoğlu3

Çırağan Sarayı’ndaki Türkiye Markası lansmanına katılan Başbakan Davutoğlu uçak krizi sonrası turizmde de yaptırım uygulayan Rusya’ya karşı ilave tedbirlerin alındığını söyledi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çırağan Sarayı’nda Türkiye Markası lansmanına katıldı. Türkiye Markası’nın tanıtım videosunun izlendiği toplantıda ekonomi ve turizm hakkında önemli açıklamalarda bulunan Davutoğlu Rusya’nın yaptırımlarına karşı tedbirler alındığını kaydetti.

Davutoğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:
Bizi tek bir kültüre hapsetmek isteyenlere karşı haykırıyoruz, biz Avrupalıyız, biz Asyalıyız, Egeliyiz, biz Mezopotamya’yız, Karadenizliyiz. Dünyaya açılacağız. Dünyaya açılırken de kültürümüzü gururla temsil edeceğiz. İşte bu yüzden tanıtım simgesi önemli.

“Türkiye Avrupa’daki en büyük 7.ekonomidir”

Türkiye’nin gücünü ve potansiyelini keşfetme çağrısı yapacak. Türkiye’nin binlerce yıllık medeniyeti her yerde anlatılacak. Türkiye ekonomisi her açıdan tanınmayı ve tanıtılmayı hak edecek seviyeye gelmiştir. Türkiye Avrupa’daki en büyük 7.ekonomisidir.

Uçak başına 6 bin dolar destek!

Rusya’yla yaşanan sorun nedeniyle gelişmelerden turizm sektörümüzün kötü etkilenmemesi için yeni tedbirler aldık. Birçok ülkeden Alanya, Gazipaşa, Antalya, Bodrum, Adnan Menderes Havalimanı’na turist getiren seyahat acentelerine uçak başına 6 bin dolar destek verilmesi kararlaştırılmıştır. 2016’daki Nisan Mayıs ayında da bu destek sürecektir. Bu bütün dünyadan gelen uçaklar için uygulanacaktır.

Avrupa’ya vizesiz seyahat

Turizm teşviki verilen ülke sayısı 27’ye yükseldi. AB ile vize serbestisi diyalogu mutabakat metnini imzaladık. İlişkilerimizi yeni bir boyuta taşıdır. İnşallah AB’ye vize muafiyeti önümüzdeki yıl en geç Ekim ayında devreye girecek. Vatandaşlarımız konsolosluk kapılarında beklemeden vizesiz Avrupa’ya gidebilirsin diye çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Onlar ne derlerse desin, hava sahamızı korumak en asli görevimizdir. Hiçbir taviz vermeyiz.

 

APRON24.COM

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments