logo

İBB’DEN HAVALİMANI TAKSİ ESNAFINI RAHATLATAN AÇIKLAMA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), “UKOME kararıyla havalimanlarına dışarıdan yolcu getiren taksilerin dönüş istikametinde yolcu alabilmeleri hususu görüşülmüş ve konunun tüm tarafların katılımıyla gerçekleştirilecek bir alt komisyon toplantısıyla değerlendirilmesine karar verilmiştir” açıklamasında bulundu.

İstanbul Taksi Durakları Derneği Başkan Yardımcısı Orhan Demirci, tüm taksilerin havalimanlarından yolcu alabilmesine ilişkin beyanını, konunun Ulaşım Koordinasyon Merkezinde (UKOME) karara bağlandığını düşünerek verdiğini belirterek, “Konu henüz karara bağlanmamış, tartışılma safhasındadır.” dedi.

Demirci, yaptığı açıklamada, taksilere ilişkin sözlerinin UKOME’de görüşülen ve alt komisyona sevk edilen konuyla ilgili olduğunu ifade etti.

UKOME’de sürecin, önce konunun tartışılıp sonra karara bağlanması şeklinde gerçekleştiğini kaydeden Demirci, şunları söyledi:

“Beyanatı, konunun karara bağlandığını düşünerek verdiğimden yanlış anlaşıldı. Konu henüz karara bağlanmamış, tartışılma safhasındadır. Konu taksicilerin en önemli sorunlarından biridir. UKOME’nin, uzun süredir var olan bu sorunu tüm taksilerin havalimanlarından, otogarlardan, tren istasyonlarından ve iskelelerden eşit şekilde iş alabilecek şekilde düzenlemesi tüm taksicilerin beklentisidir.”

Öte yandan, İstanbul Büyükşehir Belediyesinden konuya ilişkin yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Söz konusu 25.05.2017 tarih ve 2017/4-5 sayılı UKOME kararıyla havalimanlarına dışarıdan yolcu getiren taksilerin, dönüş istikametinde yolcu alabilmeleri hususu görüşülmüş ve konunun tüm tarafların katılımıyla gerçekleştirilecek bir alt komisyon toplantısıyla değerlendirilmesine karar verilmiştir. Havaalanları içerisindeki taksi duraklarının umuma açık taksi durağı olarak değerlendirilmesini gerektiren herhangi bir karar alınmamıştır. Karar konusu alt komisyon toplantısı en kısa sürede İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı koordinatörlüğünde düzenlenerek, ilgililerine ve kamuoyuna konu hakkında bilgi verilecektir.”

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments