logo

İKİ KARDEŞ MİLLET TEK HAVA YOLU !

Azerbaycan Hava Yolları ve Türk Hava Yolları, Türkiye ve Azerbaycan arasında uçulan tüm noktalarda, 29 Mart’tan itibaren ‘Kod Paylaşımı Anlaşması’ imzaladı.

İki kardeş ülkenin kardeş hava yollar, ticari işbirliğini genişleterek, ‘Kod Paylaşımı Anlaşmasını’ hayata geçirdi. Kod Paylaşımı Anlaşması, yolculara daha iyi bağlantı çeşitliliği için birleştirilmiş frekans sayısından ve iki ülke arasında artırılmış seyahat esnekliğinden faydalanma imkânı sağlayacak.

azerbaycan-havayollari

 

ORTAK UÇUŞLAR ULAŞIM AĞINI GENİŞLETECEK

Söz konusu Kod Paylaşımı Anlaşması kapsamında Türk Hava Yolları, Azerbaycan Hava Yolları’nın Bakü-İstanbul Atatürk / Sabiha Gökçen / Ankara uçuşlarına kendi sefer kodunu verecek. Azerbaycan Hava Yolları da, Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Bakü / Nahcivan / Gence ve Sabiha Gökçen-Bakü uçuşlarına kendi sefer kodunu koyacak. Ek olarak, İstanbul ve Bakü öte noktalarında genişletilen Özel Prorasyon Anlaşması ile her iki havayolu da yolcularına daha geniş bir ulaşım ağı sunacak.

“KARDEŞ ÜLKELERİN KARDEŞ HAVA YOLLARI”

Azerbaycan Hava Yolları Genel Müdür Yardımcısı Arif Mammadov “Türk Hava Yolları ile yapılan Kod Paylaşımı Anlaşması, kardeş ülke ile aramızda büyüyen ilişkilerimiz adına önemli bir dönüm noktası olup, yolcularımızın çokça rağbet gösterdikleri noktalara da ulaşma imkânı sunmaktadır. Bu işbirliği, Türkiye’deki pozisyonumuzu güçlendirmek adına bölgede yeni müşteriler kazanmamıza olanak sağlayacaktır. Bu anlaşma ile uçulan ülke ve enternasyonel destinasyon bakımından ulaşım ağı en geniş ve SkyTrax’e göre de son dört yıldır Avrupa’nın en iyi havayolu şirketi ilân edilen Türk Hava Yolları ile ilişkilerimizi daha da güçlendirmeyi umuyoruz” diye konuştu.

thy_ahmet bolat

“İŞBİRLİĞİ GÜCÜMÜZÜ KATLAYACAK”

Türk Hava Yolları Yatırım ve Teknoloji’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dr. Ahmet Bolat da “Azerbaycan Hava Yolları ile Kod Paylaşımı Anlaşması imzalamaktan son derece memnunuz ve her iki havayolunun sahip oldukları uçuş ağı vasıtasıyla iki kardeş ülkenin yolcularına sunulan seyahat imkânlarını artırma yönündeki işbirliğimizi daha da geliştirmeyi hedefliyoruz. Söz konusu Kod Paylaşımı Anlaşması, ticari işbirliğimizi geliştirecek ve böylelikle yolcularımıza yeni imkânlar sunacaktır. Gelişimini hızla sürdüren Azerbaycan’ın genç filosu ile birlikte ülke büyümesine paralel bir performans sergileyen havayolu şirketi; Azerbaycan Hava Yolları ile hayata geçirdiğimiz bu işbirliğinin ticari açıdan her iki havayoluna da büyük fayda getireceğine inanıyoruz”  şeklinde konuştu.

 

 

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments