logo

İNGİLTERE’NİN KOYDUĞU YASAK KALKABİLİR

Ulaştırma Bakanı Arslan, uçak kabinlerinde elektronik cihaz yasağını görüşmek üzere bir heyetin İngiltere’ye gittiğini belirterek, İngiltere’nin koyduğu kısıtlamanın kaldırılabileceğini düşündüğünü söyledi.
   
Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, CNN Türk televizyonunda katıldığı canlı yayında, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan ABD ve İngiltere’ye yapılan doğrudan uçuşlarda kabin içine cep telefonu haricindeki teknolojik cihazların alınmasının yasaklanmasına dair açıklamalarda bulundu.
Bakan Arslan, “ABD ve İngiltere’nin kabinde cihaz yasağı konusunu görüşmek üzere bir teknik heyetimiz bugün İngiltere’ye gidiyor. Her iki ülke otoriteleriyle yaptığımız görüşmelerde İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerekli tedbirleri aldığımızı söylüyoruz. Kişisel düşüncem özellikle İngiltere ile ilgili yasağın kaldırılabileceği yönünde” dedi.
“IATA’nın varlığı sorgulanır hale gelir”
ABD ve İngiltere’nin aldığı kararın ülkeler arasında farklı uygulamalara yol açtığını dile getiren Arslan, “Dünya Sivil Havacılık Birliği (IATA) ile yaptığımız görüşmeler sonucu onların da konu ile ilgili girişimde bulunmasını sağladık. Her ülkeye farklı uygulamada bulunulursa, IATA’nın varlığı sorgulanır hale gelir” yorumunda bulundu.
Havalimanlarında güvenlik problemi olmadığını ifade eden Arslan şunları kaydetti:
“Bütün cihazların taramaları yapılarak uçağa alınırsa tehlikeler bertaraf edilir. Bizim güvenlikle ilgili bir sorunumuz yok. İçişleri Bakanlığımız da havalimanlarımızı denetledi. Hiç bir güvenlik sorunumuz yok.”
0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments