logo

İNTİHAR EDEN İNGİLİZ BBC MUHABİRİ ÇIKTI!

bbc_intihar

Atatürk Havalimanı tuvaletinde intihar eden kadının eski BBC muhabiri olduğu ortaya çıktı
İngiltere Dışişleri Bakanlığı bir İngiliz kadının İstanbul Atatürk Havalimanı’nın tuvaletinde ölü bulunduğu haberini teyit etti. Eski BBC muhabiri Jacky Sutton’ın (50) ölüm nedeninin ne olduğu ise belli değil.

BBC’ye göre Jacky Sutton Savaş ve Barış Muhabirliği Enstitüsü (IWPR) için Irak direktörüydü ve Kuzey Irak’ta Erbil’e seyahat ediyordu. İngiliz Dışişleri Bakanlığı “Bu aşamada ailesine konsolosluk yardımı yapıyoruz” demekle yetindi.
BBC muhabiri Ben Ando, Jacky Sutton’ın cumartesi günü Londra’dan uçakla Atatürk Havalimanına geldiğini ve iki buçuk saat sonra kalkacak Irak uçağını kaçırdığını söyledi ve ekledi: “Yerel basın uçağı kaçırdığı için yeni bilet alacak parası olmadığını ileri sürdü. Birkaç saat sonra tuvalette ölü bulundu. Tam ne olduğu belli değil”

Jacky Sutton’ın Avusturalya Ulusal Üniversitesi’nde Arap ve İslam Araştırmaları bölümünde doktora yaptığı belirtildi. Tezinin 2003-2013 yıllarında Irak ve Afganistan’daki profesyonel kadın medya mensuplarına uluslararası desteğin gelişmesi üzerine odaklandığı öğrenildi.
Kaynak:DHA

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments