logo

İŞ DÜNYASI ERBİL’E UÇUŞ İSTİYOR !

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, iş dünyasının Erbil’e uçak seferleri istediğini belirterek, uçak seferlerinin ticari ivmeye önemli katkı sağlayacağını söyledi.

gto_aziz

GTO Başkanı Eyüp Bartık, Irak’la ticaretin daha iyi seviyelere çıkarılması için uçak seferlerinin başlatılması gerektiğini vurguladı. Bartık, Irak’ın yeni Gaziantep Başkonsolosu Taban el Aziz’i kabulünde, Gaziantep ve Irak arasındaki ticari ilişkilere dikkati çekti.

Irak’ın Gaziantep için önemli bir şehir olduğunu vurgulayan Bartık, Irak’la komşuluğun yanı sıra kültürel birlikteliklerinin de olduğunu vurguladı. İki ülke arasında ticari ilişkilerin artırılması için çalıştıklarını belirten Bartık, “Gaziantep’in ihracatının önemli bir bölümünü Irak’a gerçekleştiriyoruz. Daha önce de gündeme getirdik, Gaziantep ve Erbil arasında uçak seferlerinin başlatılmasını istiyoruz. Hızlı ulaşım, ticaretin gelişmesi açısından çok önemli. İhracatta Irak açık arayla önde bulunuyor. Bu ülkeyle var olan ticaret hacmimizi daha arttırmayı planlıyoruz. Uçak seferlerinin ticari ivmeye önemli katkı sağlayacağına inanıyoruz” diye konuştu.

ucak-ana

“UÇAK SEFERLERİYLE TİCARET İVME KAZANIR”

Bartık, uçak seferleriyle ulaşımın daha hızlı sağlanacağını, iş görüşmelerinin bir gün de tamamlanacağını dile getirdi. İş insanlarının zamanla yarıştığını vurgulayan Bartık, “Bazen bir saatin ne kadar kıymetli olduğunu görüyoruz. İhracatımızın büyük bir kısmını gerçekleştirdiğimiz ülkeye ulaşımın uçakla sağlanması bizlere rahatlatacaktır” dedi.

Irak’ın Gaziantep Başkonsolosu Taban el Aziz de Irak ve Gaziantep arasındaki ilişkilerin daha iyi noktalara taşımayı hedeflediğini belirtti. Gaziantepli birçok şirketin Irak’a ihracat yaptığını anımsatan Aziz, bu firmaların haklı olarak ulaşımı daha hızlı yapmak istediklerini ifade etti. Bu konuyla ilgili çalışma başlatacağını anlatan Aziz, “Ortak çalışmayla Gaziantep’ten Irak’a uçak seferler başlatabiliriz. Bu hem ulaşımı kolaylaştırır hem de Gaziantep ve Irak arasındaki ticari ilişkileri daha da geliştirir” şeklinde konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?