logo

İSTANBUL 3. HAVALİMANINA ORTAKLIK TEKLİFİ !

ucuncu_havalimani_2

Havacılıkta Türkiye’yi şahlandıracak, İstanbul’u dünyadaki uçuşların merkezi haline getirecek 3. Havalimanı’na yabancı yatırımcılardan ciddi ortaklık teklifleri geliyor.

Son dönemlerde dünyadaki en sağlam yatırımlardan biri olarak gösterilen İstanbul 3. Havalimanı’na, Güney Kore ve Danimarka’dan işbirliği önerisi geldi.

ucuncu_havalimani

Güney Kore’nin dünyaya açılan en önemli kapısı olan başkent Seul’deki havalimanını yöneten International Incheon Airport Corperation ile Danimarkalı Copenhagen Airport, İstanbul’daki 3’üncü Havalimanı projesinin operasyon danışmanlığı çalışmaları için birlikte teklif verme kararı aldı.

ucuncu_havalimani_1

ORTAKLIK ANLAŞMASI YAPTILAR !

Sermaye tabanı bakımından güçlü olan bu iki şirket, tamamlandığında 150 milyon yolcuyu ağırlayacak olan ve yaklaşık 25 milyar dolara mal olması beklenen İstanbul 3. Havalimanı’na birlikte yatırım yapacak. Güney Koreli International Incheon Airport Corperation ile Danimarkalı Copenhagen Airport, İstanbul 3. Havailmanı’na birlikte yatırım yapmak için Güney Kore’nin başkenti Seul’de işbirliği anlaşması imzaladı. Incheon’un CEO’su Park Wan-su ile Copenhagen Airport’un CEO’su Thomas Woldbye kurdukları ortak girişim grubuyla (OGG) 3’üncü Havalimanı projesine teklif verecek.

APRON24.COM

 

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments