logo

İSTANBUL UÇUŞLARIN MERKEZİ OLACAK !

Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Üçüncü havalimanı hizmete girdiğinde dünyadaki tüm uçaklar İstanbul’a selam verip geçecek” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin mega projelerle dünya liginde üst sıralara tırmanacağını söyledi. Son yıllarda Türk Sivil Havacılığı’nda büyük gelişme olduğuna dikkat çeken  Davutoğlu, üçüncü havalimanı ile İstanbul’un dünyada uçuşların merkezi haline geleceğini kaydetti.

davutoglu_2

“TÜM UÇAKLAR İSTANBUL’U SELAMLAYACAK”

Davutoğlu, “Dünyada her gittiğimiz yerde bize üçüncü havalimanını soruyorlar. İlk fazı 29 Ekim 2017’de bitecek. 4 fazı bittiğinde 150 milyon yolcu kapasitesine ulaşacak. İstanbul’a doğru gelen her uçak, o uçağın içindeki her insan, İstanbul’un feyzinden, bereketinden istifade edecek. Asya’dan Avrupa’ya, Avrupa’dan Afrika’ya giden hiçbir uçak, İstanbul’a inmeden, İstanbul’un huzurunda selam durmadan yoluna devam etmeyecek. Bu aşkla çalışıyoruz. Dünyanın en büyük havalimanı, dünyanın kıtaları birleştiren ilk geçişi olan Marmaray ve birçok önemli projeyle İstanbul’u tekrar dünyanın öncü şehri haline getiriyoruz” diye konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?