logo

İŞTE THY UÇAĞINI ACİL İNDİREN KADIN !

kadin_1

Türk Hava Yolları’nın (THY) New York-İstanbul seferini gerçekleştirecek uçağı, rahatsızlanan bir yolcu için Paris’e iniş yaptı. Yolcunun eski Burdur Valisi Süleyman Oğuz’un eşi Dilek Oğuz olduğu belirtildi. Oğuz’a ilk müdahaleyi uçaktaki doktor yaptı.

THY’nin TK002 sefer sayılı New York-İstanbul seferini yapan uçağında Eski Burdur Valisi Süleyman Oğuz’un eşi Dilek Oğuz rahatsızlandı. Olay üzerine hemen yanında oturan eşi Süleyman Oğuz yardım istedi. Uçakta bulunan doktor Eren Yıldız, hemen yanlarına giderek ilk müdahaleyi yaptı. Okyanus üzerinde bulundukları için Paris’e inene kadar doktor yanından ayrılmadı. Paris’e yaklaşınca durumun daha kötü olması üzerine uçak Paris’e indi. Doktor Yıldız’ın gözetiminde Dilek Oğuz Fransız doktorlara teslim edildi. Dilek Oğuz’un hastaneye kaldırıldığı eşi Süleyman Oğuz’un da refakat için Paris’te kaldığı öğrenildi.

thy_boeing 737-900er

UÇAKTAKİ DOKTOR İLK MÜDAHALEYİ YAPTI

Doktor Eren Yıldız, New York’tan kalkıştan 2 saat sonra okyanus üzerinde bir hasta fenalaştığını söyledi. Kabinde doktor arandığını duyunca kaldığını anlatan Yıldız., “Hemen ilgilendim. İlk müdahaleyi yaptım. Hastanın durumu çok iyi değildi ama okyanus üzerinde olduğumuz için çaremiz yoktu. Eldeki imkanlarla bir şeyler yaptık.” dedi.

HASTAYI FRANSIZ DOKTORLARINA TESLİM ETTİ

Paris’e yaklaşınca hastanın durumunun daha kötü olması üzerine Paris’e indiklerini belirten Yıldız, Fransız doktorlara hastayı teslim ettiklerini belirtti. Hastayı hemen içeri aldıklarını dile getiren Eren Yıldız, hastanede müdahale etmek için yolcuların Paris’te kaldığını ifade etti.

Hastada hipertansiyon, şeker bulunduğunu aktaran Yıldız, “Ek hastalıkların yanında yaşlı bir hastaydı. Ani şekilde bulantı kusmayla daha sonra göğüs ağrısıyla devam eden bir tablosu oldu. Bu şikayetleri ilk başka basit bir bayılma gibi görülse de hastada gizli kalp krizi olabileceğini düşündük. Zaten Fransa’da da doktorlar ilk müdahalede doğru olabileceğini düşündü. Hastaneye aldılar.” diye konuştu.

 

APRON24.COM/ÖZEL

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments