logo

JOHN TRAVOLTA’NIN EVİ BİR HAVAALANI

John Travolta sahip olduğu 5 uçaktan birini bir müzeye bağışladı. Ünlü aktör John Travolta,  çok sevdiği Boing 707 model uçağını Avustralya’daki bir havacılık restorasyonu müzesine bağışladı.

John Travolta sahip olduğu 5 uçaktan birini bir müzeye bağışladı. Ünlü aktör John Travolta,  çok sevdiği Boing 707 model uçağını Avustralya’daki bir havacılık restorasyonu müzesine bağışladı.

Uçak müzeye gitmeden önce bakıma alınacak. Bakımın ardından diğer 40 uçakla birlikte sergilenecek.
Uçak tutkusunu pilotlukla taçlandıran ünlü aktör ve yapımcı John Travolta’nın evi aynı zamanda bir havaalanı. John Travolta’nın Florida’da bulunan malikanesinde uçaklarını park edebileceği özel alan bulunuyor.
954 doğumlu ünlü aktör ve yapımcı John Travolta aynı zamanda da sertifikalı bir özel pilot.
John Travolta ilk uçuşunu 1970’de gerçekleştirdi.Qantas havayollarının “gezici temsilcisi” de olan John Travolta, Boeing 707 tipi özel uçağıyla 10 ülkede toplam 13 kenti ziyaret etti.
Travolta ve eşi Kelly Preston, kısa sürede dünyaya ‘erişebilmek’ istedikleri için konaklarının etrafını jetlerin ve uçakların boyutlarına göre tasarladı.John Travolta’nın evi Florida, Ocala’da bulunan özel bir havaalanı olan Greystone Havaalanı içinde yer alıyor.
Tek motorlu uçakların yanı sıra özel iş jeti ve Boeing 707’si dahil toplam 5 uçağa sahip olan Travolta’nın uçaklarını evinin önüne park edebilmesi için özel bölümler bulunuyor.
Ünlü aktörün göz bebeği ise Boeing 707-138B tipi uçağı. Eski bir Qantas Havayolları uçağı olan 707, 2002 yılından beri John Travolta’nın.
Uçağın yeni sahibi Travolta olduktan sonra kabin tıpkı özel jetler gibi restore edilmiş.
Travolta “Şimdi, oyunculuğa ek olarak yeni meslek edindim, çünkü çalışmadığınızda da yapmanız gereken şeyler olmalı” diye konuştu.
Travolta’nın eşi Kelly Preston, “John’un her zaman ön bahçesinde uçaklara sahip olmak rüyasıydı. Akşam yemeğine gitmek istediğinde yapmanız gereken tek şey kapıyı açıp dışarı adım atmaktı.” diye konuşmuştu.

 

 

 

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments