logo

KABİNDE ÖZLENEN DEVRİM…!

North Carolina State Üniversitesi ve Massachusetts Teknoloji Enstitüsü tarafından geliştirilen, ultra ince kabin kaplaması ile, uçak kabinlerini 100 kat daha sessiz hale getirebiliyor.

KABİNDE ÖZLENEN DEVRİM !

Güçlü jet motorları ve yüksek hızları nedeniyle uçaklar halen istenilen sessizlik seviyesine ulaşabilmiş değil. Sırf uçak yolculuklarında kullanmak üzere birçok insan gürültü engelleme sistemine sahip kulaklık modelleri satın alıyor.

kabin_yolcu_manşet

SESSİZ VE HUZURLU YOLCULUK !

Bu noktada North Carolina State Üniversitesi ve Massachusetts Teknoloji Enstitüsü mühendislerince geliştirilen, ultra ince kabin kaplaması ile, uçak kabinlerini 100 kat daha sessiz hale getirebiliyor.

kabin_ses_1

 

Uçak yanında çok daha fazla gürültünün yer aldığı helikopterlere de uygulanabilen kaplama, bal peteği şeklinde yapısı ve 0.25mm’lik kalınlığıyla uçak kabinleri içerisine rahatlıkla uygulanabiliyor.

kabin_ses

YAKIT SARFİYATINI DA AZALTIYOR !

Oldukça hafif olmasıyla da yakıt sarfiyatına olumsuz etkide bulunmayan kaplama, verilen bilgiye göre 500 Hertz altındaki sesleri 100 ila 1000 kat seviyesinde kesebiliyor ve bu da doğal olarak çok daha sessiz bir yolculuğun önünü açıyor.

kabin_ses_3

Sürekli olarak uçak yolcuğu yapması gerekenler için daha huzurlu bir yolcuğun önünü açan kaplama için testler ve ticarileştirme süreci devam ediyor.

kabin_ses_2

 

 

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?