logo

KABUS DEVAM EDİYOR…

Lufthansa’da grev dalgası bitmiyor. Alman Pilot Sendikası Cockpit, çarşamba gününden bu yana devam ettirdiği grevi uzattı. 790 seferin iptal edildiği,100 bin’e yakın yolcunun mağdur olduğu grev bugün de devam edecek.

lufthansa_yolcular-1

94 BİN YOLCU MAĞDUR OLDU

Lufthansa ile Alman Pilot Sendikası Cockpit arasında yaşanılan anlaşmazlık pilotları greve itmişti. Altı ay içerisinde 12. kez greve giden pilotlar, haklarını alıncaya kadar grev haklarını kullanacaklarını açıkladılar. Grevde orta ve kısa menzilli 790 sefer iptal edilirken, iptal edilen seferlerden 94 bin yolcunun etkilendiği duyuruldu.

YOLCULARI UYARDI !

İptal edilen uçuşlarla ilgili olarak açıklamada bulunan Lufthansa, müşterilerin tamamına ulaşılarak grevden haberdar edildiğini ve havaalanlarında mağduriyet yaşanmadığını öne sürdü. Ayrıca uçamayıp rezervasyon iptali yapan yolculardan ücret kesilmeyeceği bildirildi. Yolcuların Lufthansa’nın internet sayfasını ziyaret ederek aktüel bilgileri okuyarak hareket etmeleri istendi.

lufthansa_ucaklar

ZARAR 300 MİLYON EURO’YA YAKLAŞTI

Almanya içinde ise otobüslerde ve trenlerde yoğunluk yaşandı. Grevden en büyük zararı Almanya’nın en büyük havalimanı olan Frankfurt Havalimanı’nın yaşadığını belirten havaalanı CEO’su Stefan Schulte, grevlerden dolayı hizmet veremedikleri yaklaşık 600 bin yolcudan dolayı 10 milyon Euro zarar ettiklerini açıkladı. Lufthansa’nın sene başından beri aralıklarla devam eden grevler yüzünden yaklaşık 300 milyon Euro zarar ettiği belirtiliyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?