logo

“KAFİR” SORUSU YÜZÜNDEN PEGASUS DERGİSİ TOPLATILIYOR !

Pegasus Magazine Dergisi’nin Mayıs sayısının, dergide yer alan ayrımcı bulmacaya gelen tepkiler nedeniyle toplatılacağı açıklandı.

pegasus_manset

Pegasus Hava Yolları adına Doğan Burda Yayıncılık tarafından hazırlanıp yayınlanan Pegasus Magazine Dergisi’nin Mayıs sayısının, dergide yer alan ayrımcı bulmacaya gelen tepkiler nedeniyle toplatılacağı açıklandı.

bulmaca_son_kafir_manset

Dergide yer alan bulmacada “gayrimüslimlere verilen ad ” sorusuna yanıt olarak “kafir” yazısının yer almasını bianet muhabiri Nilay Vardar haberleştirmişti.

Pegasus Hava Yolları ve Doğan Burda Yayıncılık adına yapılan açıklamada “kullanımı yanlış anlaşılmalara sebep olabilecek bir soru-cevap yer aldığı” ifade edilirken şu ifadelere yer verildi: “Bulmacada, şahıs ve toplulukları rencide etme amaçlı bir kastın kesinlikle söz konusu olmadığını, Pegasus Hava Yolları ve Doğan Burda Yayıncılık olarak konu ile ilgili yaşanan bu karışıklıktan dolayı üzüntü duyduğumuzu bildirmek isteriz. Yaşanan bu olaydan dolayı bulmacayı içeren dergiler uçaklarımızdan toplatılmaktadır” denildi.

Kaynak:Bianet

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments