logo

KAS HASTASI ÇOCUĞU HAVALİMANINDA YERE DÜŞÜRDÜLER!

Ankara Esenboğa Havaalanı’nda uçaktan indirilirken yer hizmetleri görevlileri tarafından yere düşürüldüğü iddia edilen kas hastası Bilal As’ın (11) kolu kırıldı.

Esenboğa Havaalanı’nda uçaktan indirilirken yer hizmetleri görevlileri tarafından yere düşürüldüğü iddia edilen kas hastası Bilal As’ın (11) kolu kırıldı. Duruma tepki gösteren Bilal’in ailesi, görevlilerden şikayetçi olacaklarını söyledi.

Van’da oturan Mevlüde- Murat As çiftinin, Duchenne Musküler Distrofi (DMD) adlı kas hastası olan çocukları Bilal, tedavi için Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne sevk edildi. DMD hastası Bilal, bunun üzerine annesi Mevlüde ve ablası Nisanur ile birlikte, geçen ayın başında, uçakla Ankara’ya geldi. Yürüyemeyen Bilal As, iddialara göre havalimanında yer hizmetleri veren taşeron firmanın görevlileri tarafından uçaktan alındıktan sonra tekerlekli sandalyeye konulurken yere düşürüldü. Ailenin iddialarına göre DMD Hasta Bilal As, düştükten sonra ağlamaya başladı, ancak görevliler önemli bir şey olmadığını söyleyip, iddiaya göre yeterince ilgilenmedi.

Olayı anlatan Anne Mevlüde As, daha sonra oğlunun tekerlekli sandalyesini istediğini fakat burada da başka bir şokla daha karşılaştığını belirterek, Havayolu şirketinin görevlileri bana, tekerlekli sandalyenin Van’da unutulduğunu söyledi. Daha sonra çocuğum havaalanındaki eski bir tekerlekli sandalyeye konuldu ve bizi almaya gelen kardeşim Ahmet Arvas tarafından hastaneye götürüldü. Acil serviste tedaviye alınan oğlum Bilal’in sağ kolunun kırıldığı tespit edildi dedi.

 

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments