logo

KAYALIKLARA DÜŞEN PARAŞÜTÇÜ 20 SAATTE KURTARILDI

Kayseri’nin Yahyalı ilçesinde paraşütle atlayış yaptıktan sonra kayalıklara düşen 27 yaşındaki Mete Soylu, yaklaşık 20 saat süren operasyonla mahsur kaldığı yerden kurtarıldı.


Kayalıklara düşen paraşütçü 20 saat sonra kurtarıldı Alınan bilgiye göre, uçak mühendisi Mete Soylu, Hacer Ormanları Soğukpınar yaylası mevkisinde kayalık bölgeden paraşütle serbest atlayış yaptı.

Kayalıklara düşen paraşütçü 20 saat sonra kurtarıldı Bir süre sonra dengesini kaybeden ve kayalık alana düşen Soylu’yu gören vatandaşlar durumu jandarmaya ekiplerine haber verdi.
Kayalıklara düşen paraşütçü 20 saat sonra kurtarıldı Yaralandığı öğrenilen paraşütçü ile telefonla irtibat kuran jandarma ekipleri, bölgenin dağlık ve engebeli olmasından dolayı olay yerine ulaşmada sıkıntı yaşadı. Destek istenen AFAD, AKUT ve UMKE ekipleri de arazi yapısı nedeniyle yaralıyı bulunduğu yerden indiremedi. Bunun üzerine helikopter desteği talep edildi.

Kayalıklara düşen paraşütçü 20 saat sonra kurtarıldı Mete Soylu, yaklaşık 20 saat sonra olay yerine sevk edilen askeri helikopter yardımıyla ip sarkıtılıp, sedyeye alınarak kayalık alandan kurtarıldı.
Kayalıklara düşen paraşütçü 20 saat sonra kurtarıldı
Vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar olduğu tespit edilen Soylu, Adana’ya sevk edildi.

Hayati tehlikesi bulunmayan Mete Soylu’nun tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments