logo

KAZADA BÜYÜK SORU İŞARETİ !

NEDEN TEK CESET PARÇASI BİLE YOK  ?

Fransa’nın güneyinde düşen uçakla ilgili korkutucu haberler gelmeye devam ediyor. Uçağın enkazında 5 gündür yapılan aramalarda, şu ana kadar tek bir ceset parçasına rastlanmadı. “Nasıl olur da böyle bir kazada tek bir insan parçacığı bile bulunmaz ?” sorusu kafaları kurcalamaya devam ediyor.

german_kaza_1

“PARÇALANMAMIŞ CESET BULAMADIK”

Seynes-les-Alpes kasabasında enkaz kaldırma çalışmalarını yürüten jandarma birliğinin komutanı Albay Patric Touron, düzenlediği basın toplantısında “Şu ana kadar tek bir ceset parçası bile bulamadık. Nasıl olur da tek bir insan parçacığı bile bulunamaz, hala anlayabilmiş değiliz” dedi.

german_kaza_arama-2

KİMLİK TESPİT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Enkaz kaldırma ve ceset arama çalışmalarının sürdüğünü belirten Touron, adli tıp uzmanlarının da kimlik tespiti konusunda kendilerine yardımcı olduğunu söyledi. Dijital parmak izlerinin alınması için biyometrik hassas aletler bölgeye gönderildi. Paris’te görevli bir ekibin de, parmak izleri, diş kalıpları ve DNA testleri ile kimlik tespiti çalışmalarına destek vermek için kaza yerine gittiği belirtildi.

german_aglayan_hostes

ÖLENLER İÇİN DİNİ AYİN DÜZENLENECEK

Bu arada düşen uçakta bulunan ikinci kara kutunun ise tüm aramalara rağmen henüz bulunamadığı bildirildi. Uçağın düştüğü bölgeye yakın Digne kasabasındaki Notre-Dame-du-Bourg, Katedrali’nde yarın kazada ölenlerin yakınlarının da katılımıyla bir dini ayin düzenlenecek.

FRANSA’DAN ALMANYA’YA HEYET

Fransa, üç jandarma, bir adli polis şefi ile sivil sivil havacılık temsilcisinden oluşan heyeti, kaza ile ilgili soruşturma çerçevesinde Almanya’ya gönderdi. Fransız heyet, Alman yetkililerle birlikte soruşturmayı sürdürecek.

german_kaza_parca

Barselona-Duesseldorf seferini yaparken salı günü düşen uçakta 144 yolcu ve 6 mürettebat hayatını kaybetmişti. İlk kara kutu üzerinde yapılan araştırmalar sonucu ikinci pilotun, kokpitten dışarı çıkan kaptan pilotun daha sonra içeri girmesine izin vermediği ve uçağı bilinçli olarak düşürdüğü ortaya çıkmıştı. Alman basınında ise yardımcı pilotun psikolojik sorunları olduğuna yönelik haberler yer almıştı.

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments