logo

KOTİL: “3. HAVALİMANI THY’NİN MEYVESİ”

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-10-10 03:02:07Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

THY Genel Müdürü Temel Kotil, THY’nin çıtayı hep yüksek tutarak çok hızlı büyüyen bir şirket haline geldiğini ve artık meyvelerini vermeye başladığı söyledi.

THY’nin uçak sayısının 65’ten 299’a, yolcu sayısının ise 10 milyondan 72 milyona çıktığını hatırlatan Kotil, “Şubat’ta 300’üncü uçak filoya katılacak” dedi.

Kotil, hızlı büyüme sonucunda şirkete binlerce yeni personel katıldığını, 2005 ve 2008 yıllarında yıllık büyümenin yüzde 25’e çıktığını ve yine aynı oranda büyümeye devam ettiklerini belirtti.

Kotil, THY’nin pilot açığını yabancı pilotlar alarak kapattığını ve İsviçreli, Alman, Fransız 800 civarında yabancı pilot çalıştırdıklarını aktardı.

ucuncu_insaat

İstanbul’a yapılan 3’üncü havalimanıyla ilgili de değerlendirmede bulunan Kotil, “Hepimiz biliyoruz ki, bu havalimanın en büyük destekçisi ve hamisi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan. Sırasıyla Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun, Sayın Bakanımız Binali Yıldırım’ın, hepsinin bu süreçte büyük katkıları ve destekleri var. Bu proje dünyadaki en akıllı proje. Bakın neden en akıllı proje biliyor musunuz? 2003 yılında havayolu yapılandırıldı. Biz özelleştirildik, büyütüldük. 10 milyon yolcu, 72 milyona çıktı. Pegasus ve Atlas gibi şirketler de büyüdüler. THY, çıtayı hep yüksek tutarak çok hızlı büyüyen bir şirket haline geldi ve artık meyvelerini vermeye başladı. Meyve ağacını büyütürsünüz, meyve vermesi gerekir. THY’nin meyvesi de işte bu havalimanı oluyor. 3. Havalimanı ile THY daha da büyüyecek. 2030’da 3. Havalimanı’na 260 milyon yolcu gelecek” diye konuştu.

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments