logo

KOTİL: “A321NEO’LAR YAKINDA GELİYOR”

thy_airbus_a321neo

Dünyanın en çok ülkesine uçan ve filosunu sürekli gençleştiren Türk Hava Yolları, 20 adet Airbus A321neo yeni nesil uçak siparişini kesinleştirdi. 

Konuyla ilgili açıklama yapan THY Genel Müdürü  Temel Kotil “Dünyanın en hızlı büyüyen havayollarından biri olarak büyüme stratejimiz yalnızca en verimli, en güvenilir ve en karlı uçaklarla desteklenebilir. A321neo uçağı için verdiğimiz bu ek sipariş, büyüme planlarımızın karlı ve sürdürülebilir bir şekilde gerçekleşmesine destek olacaktır” dedi.

temel-kotil_ucak

Türk Hava Yolları’nın, A321neo tipi uçaklardan bugüne kadar toplam 92 sipariş verdiği biliniyor. THY Genel Müdürü Temel Kotil, bunlardan 20’sinin kesinleştiğini teslimatların 2016 yılında başlayacağını söyledi.

THY’nin havacılıkta yakaladığı büyümeden övgüyle söz eden Airbus COO’su John Leahy ise “Türk Hava Yolları’nın, A320neo ailesinin en büyük üyesi olan A321neo’ya güven tazelemesinden dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. A321neo havayolunun beklentilerini karşılamakla kalmayacak ve operasyonel verimlilik, karlılık ve yolcuları cezbetme konularında beklentilerin üstüne çıkacak” diye konuştu.

A320neo modeli uçaklar, yeni nesil motorlar ve “Sharklet” olarak adlandırılan kanatçıklar ile birlikte yüzde 15’ten fazla yakıt tasarrufu sağlıyor. 2020 yılına kadar kabin içi yeniliklerin uygulanması ile birlikte yakıt tasarrufunun yüzde 20’ye kadar çıkması bekleniyor.

Tanıtımının yapıldığı 2010 yılından günümüze A320neo uçakları, 75 müşteriden 4 bin 300’ün üzerinde sipariş alarak, pazarda yüzde 60 paya ulaşmış bulunuyor.

APRON24.COM

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?