logo

KÜÇÜK YAĞMUR’UN HAYALLERİ GERÇEK OLUYOR!

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde yaşayan Yağmur Güder’in 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve İstanbul’u görme hayali gerçek oldu. 

Kızının İstanbul ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü görme hayalini evinde kendi imkanlarıyla yaptığı maket ile gideren baba Aydın Güder ve kızı Yağmur’un hayalini İstanbul Büyükşehir  Belediyesi gerçekleştiriyor. Yapılan haberin ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın talimatı ile baba kız Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a getirildi. Uçaktan indikten sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İstanbul hayranı Yağmur, “Çok mutluyum. En çok Boğaz köprüsünü görmek istiyorum” dedi.

4 gün boyunca İstanbul da kalacak olan baba kıza İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bakanı Kadir Topbaş ve diğer ilgililer eşlik edeceği öğrenildi.

“HERKESE ÇOK TEŞEKKÜRLER”

Öğlen saatlerinde kızı Yağmur ile İstanbul’a gelen baba Aydın Güder, “Kızım gibi İstanbul’u görmek isteyen tüm çocukları umarım davet edersiniz. Sağ olsunlar kızımın hayalini gerçekleştirmek isteyen birçok kurum bizzat benimle iletişime geçti. Hepsinden Allah razı olsun. Kızımın hayalini gerçekleştirecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Topbaş’a çok teşekkür ederim” dedi.

“YAĞMUR’UN İSTANBUL HAYALİ”

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde oturan Güder ailesinin, ikinci sınıf öğrencisi kızları Yağmur, babasına İstanbul’daki 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü çok merak ettiğini ve gidip görmek istediğini söylemiş ve kızının bu isteğini yerine getirememenin üzüntüsünü yaşayan baba Aydın Güder, çareyi 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü evinde kendi yaparak bulmuştu. Kendi imkanları ile köprü maketine ışık ve ses sistemini yerleştiren baba Güder, geceleri kızı Yağmur ile beraber martı sesleri eşliğinde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü izliyordu.

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments