logo

KULEDE ASKERLERİN YENİ FOTOĞRAFLARI ORTAYA ÇIKTI!

15 Temmuz gecesi geçekleştirilmek istenen ancak başarısızlıkla sonuçlanan darbe girişiminin ardından,İstanbul Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol Merkezi’nin Kule’sine askerlerin yeni fotoğrafları da ortaya çıktı.

kule2

Darbe kalkışmasını yapan teröristlerin Atatürk Havalimanını işgalinin ardından, tüm iniş ve kalkışları durdurmak için trafik kontrol kulesini işgalinin yeni fotoğrafları ortaya çıktı. İstanbul Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol Merkezi’nin Kule’sine saat 23:30’da geldi. Uçakların iniş ve kalkışlarını izin veren kule görevlilerine “sadece dış hat uçuşlarına izin verin” diyen askerler daha sonra bundan vazgeçti.O sırada da uçakların iniş ve kalkışları yapılamıyordu.

kule

Hava Trafik Kontrol Merkezi’nde askerlerin bulunduğu anlarla ilgili yeni fotoğraflarda ortaya çıktı. Askerler kulede bulunduğundan yaklaşık bir saat sonra polisler gelerek askerlerle konuşmaya başladı.Bu sırada da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın içinde olduğu Gulfstream tipi uçak saat 01:43’de Dalaman’dan İstanbul’a gelmek üzere havalandı.Kendilerini bulunduğu yere kilitleyen askerler polisler tarafından yapılan çalışmayla alındı.Saat 03:00-03:30’a doğru askerler kule’den çıkarıldı.

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?