logo

LUFTHANSA NASIL BÜYÜYÜCEK !

Lufthansa Alman Havayolları, ünlü danışmanlık şirketi McKinsey ile birlikte yeni bir operasyona başlıyor. Operasyonun özeti  ise “Sadeleşerek büyüme stratejisi”.

 Avrupa devlerinden Lufthansa Alman Hava Yolları,  yönetim yapısını sadeleştirmeyi amaçlıyor. Dünyaca ünlü danışmanlık firması McKinsey ile birlikte yürütülen, yönetim kademelerine yönelik yeniden yapılanma çalışmasının önümüzdeki aylarda tamamlanarak, bu yılın ikinci yarısında yürürlüğe gireceği belirtiliyor.

LUFTHANSA DAN 22 MILYAR AVRO LUK YATIRIM

KARAR MEKANİZMASI HIZLANACAK ! 

Yapılan çalışma kapsamında,  bir yönetim katmanının tamamen ortadan kaldırılacağı, gelen bilgiler arasında. Böylece, ilgili idari süreçlerin kısaltılarak, hızlı bir biçimde karar alınabilmesi sağlanacak.

Yönetim yapısında yapılması planlanan bu değişikliklerin, Lufthansa’nın; Emirates, THY ve düşük maliyetli taşıyıcılar karşısındaki rekabet gücünün artırılması çalışmalarına katkıda bulunması amaçlanıyor.

Yeniden yapılanma sonrasında, Lufthansa yönetiminde işten çıkarmalar yaşanıp yaşanmayacağı konusu ise hala büyük bir soru işareti.

Lufthansa’nın daha verimli çalışma adına yapmak istediği bu girişimler takdire şayan. Ancak network planlama ve gelir yönetimi gibi, havayolu şirketlerinin ticari açıdan kalbi konumundaki bu pozisyonların, böylesine farklı şirketleri  ne oranda merkezi hale getirilebileceği muamma.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?