logo

LUFTHANSA SONUNDA RAHAT BİR NEFES ALDI

lufthansa_grev_2

Alman Lufthansa’da çalışan kabin personelinin emeklilik ücretlerinde iyileştirme talebiyle bu hafta perşembe ve cuma günü yapacakları grevin iptal edildiği bildirildi. Uzun zamandır grev zararı çeken, prestij kaybeden derin bir “ohhh” çekti.

Bağımsız Kabin Personeli Organizasyonu (UFO) Sendikası ve Lufthansa Yönetim Kurulu arasında bu sabah yapılan toplantı sonrası grevin iptal edildiği açıklandı.

Açıklamada, Lufthansa ile UFO, Verdi ve Cockpit’ten oluşan sendikaların temsilcilerinin 2 Aralık’ta “İş Zirvesi”ne katılma kararı aldıkları, o zamana kadar görüşmelerin somut bir şekilde süreceği belirtildi.

UFO, Lufthansa’nın, ara bulucunun emekli aylıkları için ilettiği teklifi 2015 yazını baz alarak kabul ettiğini, Lufthansa’da belli başı konuların ara bulucu vasıtasıyla karara bağlandığını kaydetti.

Lufthansa, kabin görevlilerinin daha önce 13 Kasım’da başlattığı ve bir hafta süren grevi nedeniyle 4 bin 700 uçuşunu iptal etmiş, bundan yaklaşık 550 bin yolcu etkilenmişti. UFO, yaklaşık 19 bin çalışanın emeklilik statülerinde iyileştirme yapılmasını istiyor.

 

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?