logo

LUFTHANSA’DA “GREVE DEVAM” KARARI

Flugbegleiter der Lufthansa stehen am Freitag (07.09.12) in Duesseldorf waehrend eines Streiks mit Plakaten am Flughafen. Die Flugbegleiter der Lufthansa begannen nach Angaben ihrer Gewerkschaft UFO um Mitternacht einen deutschlandweiten 24-Stunden-Streik. Die Lufthansa hat vorsorglich 1.200 von 1.800 geplanten Flugverbindungen gestrichen. (zu dapd-Text) Foto: Roberto Pfeil/dapd

Lufthansa’nın kabin görevlileri grevini sona erdirmek için örgütlü oldukları UFO sendikasına sunduğu iyileştirilmiş teklif kabul görmedi.

Lufthansa’nın 19.000 kabin görevlisinin her birine tek seferlik olmak üzere 2000 euro ödenmesi teklifini 3000 euroya çıkardığı ve yüzde 1,7 ücret artışı teklif ettiği yeni önerisini değerlendiren UFO lideri Nicoley Baublies, tek seferlik ödenecek miktarın yükseltilmesinin olumlu bir adım olduğunu, ancak emeklilik konusundaki taleplerine ilişkin bir teklif sunulmadığını belirtti.

Lufthansa’da dün başlayan ve 113 bin yolcuyu etkileyen grevin bugün de devam etmesi, Frankfurt, Münih ve Dussefldorf havalimanlarında etkili olması bekleniyor.

 

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?