logo

LUFTHANSA’NIN 1000 SEFERİ İPTAL !

lufthansa_ucaklar

Pilotlar greve gidince, Lufthansa Alman Hava Yolları’nın 90’ı uzun mesafeli toplam 1000 uçuşu yapılamadı. 

Lufthansa’nın pilotları sendikanın grev konusundaki ısrarıyla kokpite çıkmadı.  Bu yüzden Lufthansa’nın kısa ve orta mesafeli uçuşlarının üçte biri iptal edildi. İptal edilen sefer sayısı 1000 olarak açıklandı. Bunlardan  yaklaşık 90’ı uzun mesafe uçuşlarıydı.

Ayrıca Lufthansa düşük bütçeli uçuşlarını gerçekleştiren Germanwings , yarınki grevden oluşan iptallerden etkilenmedikleri konusunda ısrarcı tavrını sürdürüyor.

lufthansa_pilot_1

Sendika daha önce yapmış olduğu açıklamada yarınki Germanwings uçuşlarının tamamının iptal olacağını bildirmişti. Tarifesine uygun olarak gerçekleşecek olan 2000 uçuştan birinde bileti olanlar şanslı sayıldı.

Bu arada tüketici federasyonu yolcuların  iptal olan uçuşlar için acentalara ve Lufthansa yetkililerine başvurmalarını istedi. Mağdur olan yolcuların tazminat hakkının saklı kaldığı ve hak kaybı durumunda tazminat davası açabilecekleri belirtildi.

Lufthansa’daki bu grevle birlikte, pilotların 13’üncü defa kokpite çıkmadıkları belirtilirken, şirketin zararı 300 milyon Euro’yu geçti.

 

APRON24.COM

 

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments