logo

MARTI SÜRÜSÜ BATMAN SEFERİNİ 3 SAAT GECİKTİRDİ

Türk Hava Yolları’nın (THY) İstanbul-Batman seferini yapan Boeing 737-800 tipi yolcu uçağına kalkış sırasında martı sürüsüne çarptı. Uçak, Atatürk Havalimanı’na geri dönerken yolcular başka bir uçakla 3 saat gecikmeli olarak uçabildi. Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Batman seferini yapan Boeing 737-800 tipi yolcu uçağına kalkış sırasında martı süreleri çarptı. Uçak Atatürk Havalimanı’na geri dönmek zorunda kalırken Batman yolcuları başka bir uçakla 3 saat gecikmeli olarak uçabildi. 

Atatürk Havalimanı’nda alınan tüm önlemlere rağmen uçaklar için kuş tehlikesi devam ediyor. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan saat 06:00’da Batman’a gitmek üzere havalanan TK2682 sefer sayılı Türk Hava Yolları’nın Boeing 737-800 tipi uçağına kalkışta martı sürüleri çarptı.

Kaptan pilot Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol Merkezi ile bağlantıya geçerek pist içerisinde 300’e yakın martı olduğunu içlerine girdiklerini ve 5’inin çarptığı bilgisini verdi.

Atatürk Havalimanı’na geri dönen uçak sorunsuz bir şekilde iniş yaparken bakıma alındı. Batman yolcuları THY’nin başka bir uçağı ile 3 saat gecikmeli olarak uçabildi. 

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments