logo

MEDYEDEV “UÇUŞLARI DURDURMAKTA KÖTÜ NİYETİMİZ YOK”

Russian Prime Minister Dmitry Medvedev chairs a Cabinet meeting in Moscow, Russia, on Thursday, Feb. 7, 2013. Medvedev said he has no immediate intention of reversing his decision to leave Russia on Summer Time all year-round. Medvedev ruled in 2011 that Russia would remain permanently fixed on Summer Time, but the rule has proved widely unpopular and President Putin has indicated that he may reverse the decision. (AP Photo/RIA-Novosti, Dmitry Astakhov, Government Press Service)

“Başbakan İle Söyleşi” isimli Rus televizyon programında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Medvedev, yaşanan krizle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Rusya Başbakanı Medvedev, canlı yayında Türkiye ve Mısır’a yapılan uçuşların durdurulmasıyla ilgili soruya şu cevabı verdi:

“Türkiye ve Mısır’a uçuşların durdurulması, Rusya’nın ‘kötü niyeti’ değildir. Bu konu ülkemizin güvenliğiyle ilgili bir meseledir. Mısır’da (yolcu uçağımıza) terör saldırısı düzenlendi. Bu saldırının tekrarlanması ihtimal dahilinde. Bu nedenle hem Mısırlı ortaklarımız hem de halkımız için hoş olmasa da vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamak amacıyla uçak seferlerinin durdurulması kararını aldık. Rusya’dan Türkiye’ye turist akışının durdurulması kararı ‘süresiz’ nitelikte değil. Ama bu karardan vazgeçilmesinin Türk yönetiminin tutumuna bağlı olduğu aşikar. Kendi topraklarında güvenliği sağlamalarına bağlı.”

 

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?