logo

MEHMET BAŞPINAR THY’DEN EMEKLİ OLDU

Türk Hava Yolları(THY) Doğu Avrupa ve Balkanlar Pazarlama ve Satış Başkan Yardımcısı Mehmet Başpınar, 26 yıllık THY kariyerini noktalayarak emekliye ayrıldı.

baspinar

26 yıllık THY kariyerinin yaklaşık 20 senesinde yönetici olarak görev yapan ve Ağustos itibarıyla emekliye ayrılan Başpınar için Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil’in de katıldığı veda töreni düzenlendi.  Törene Türk Hava Yolları Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur ve THY Satış Başkanı Ziya Taşkent de katıldı.

THY Genel Müdürlük binası VIP salonunda yapılan törende duygularını ifade eden Başpınar, “Bundan sonraki amacım birikim ve tecrübelerimi değerlendirebileceğim sektörlerde pazarlama-satış konularında (havayolu, turizm, emlak, enerji, hizmet, eğitim gibi) çalışmaya devam etmek. THY’de çok güzel yıllarım geçti. Çok önemli anlaşmalarda benim de payım olduğu için gurur duyuyorum. Beni bu veda töreni ile onore eden kurumuma teşekkür ediyorum” dedi.

baspinar-3

BAŞPINAR’IN ÖZGEÇMİŞİ

Hacettepe Üniversitesi İşletme Yönetimi 1984 mezunu olan Mehmet Başpınar,  kırtasiye dükkanı işletmeciliği, İktisat Bankası tecrübeleri ve birikimleri sonrası 17 Temmuz 1989’da “Genç Yönetici adayı” olarak THY kariyerine başladı. Sırasıyla Ürün Geliştirme Müdürlüğü’nde Frequent Flyer Program (FFP)  ve Corporate Loyalty program yöneticiliği, kısa surelerle Almaata-Kazakistan ve Atina-Yunanistan ülke Genel Müdürlükleri, Amerika-Uzakdoğu ve Güney Avrupa Balkanlar Bölge Müdürlükleri ve son olarak Doğu Avrupa ve Balkanlar Pazarlama ve Satış Başkan Yardımcılığı yaptı.

baspinar_1

Başpınar’dan boşalan pozisyona yapılan reorganizasyonla Mert Dorman atandı.

 

APRON24.COM

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments