logo

MEKSİKA’DAKİ UÇAK KAZASINDA MUCİZE YAŞANDI!

Meksika’nın Durango şehrinde, 97 yolcu ve 4 kişilik mürettebatı bulunduğu belirtilen bir uçak havalandıktan kısa süre sonra düştü. Durango eyalet valisi kazada can kaybı yaşanmadığını duyurdu.

Durango Eyalet Valisi Jose Aispuro, uçaktaki 101 kişinin de hayatta olduğunu, kazayı yaralanmayla atlattıklarını ve yaralı olan 49 yolcunun hastanelere ulaştırıldığını açıkladı.

“GÜÇLÜ BİR TÜRBÜLANS HİSSETTİK”

Öte yandan havalimanının işletmecisi Grupo Aeroportuario Centro Norte’den yapılan açıklamada ilk belirlemelere göre kötü hava şartlarının kazaya sebebiyet verdiği aktarıldı. Uçağın dolu fırtınası esnasında kalkış yapmaya çalıştığı, ancak kısa bir süre sonra pilotların acil inişe geçmek durumunda kaldığı belirtildi. Uçağın düşmesiyle birlikte büyük ve patlama sesine benzer bir sesin duyulduğu ifade edildi.

Uçaktaki yolculardan birisi Meksika televizyonlarına konuşurken, çok güçlü bir türbülansa girmiş gibi hissettiklerini ifade etti. Uçağın düşmesinin ardından başlayan yangın ise kısa sürede söndürüldü. Meksika Sivil Savunma Müdürlüğü sözcüsü Alejandro Cardoza, yolcuların büyük kısmının herhangi bir yardıma ihtiyaç duymadan kendi başlarına uçaktan çıktıklarını söyledi. Kazanın ardından Guadalupe Victoria havalimanı geçici olarak kapatıldı.

 

 

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments