logo

MEMLEKETİN SELAMETİ İÇİN DUA ETTİLER !

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan organizasyonla yıllardır kendilerine sıra gelmesi için bekleyen hacı adayları, kafileler halinde kutsal topraklara gitmeye başladı.

haci_ugurlama_toplu

Hacı adaylarını yolcu etmek için Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen törende konuşan İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran ise Türkiye’nin önemli bir süreçten geçtiğin ibelirterek hacı adaylarından dua istedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hacca gitmeye hak kazanan 59 bin 200 hacı adayından 8 bin 680’i İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanlarından kafileler halinde yola çıkmaya başladı. Hac kafilelerini yolcu etmek için Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş katında resmi tören tertip edildi. Törene Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğ’lu ile İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran da katıldı.

haci_ugurlama_gozyasi_1

Kuran-ı Kerim okunması ile başlayan törende konuşan İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran, hacı adaylarına hitaben “Cenabı Allah hayırlısıyla gidip gelmeyi nasip etsin inşallah.” dedi. İstanbul’dan 34 kafile halinde 8 bin 680 hacı adayının gideceğini belirten Yaran, bu kişilerden 4 bin 997’sinin Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gönderileceğini söyledi.

haci_ugurlama_toplu_1

ZOR GÜNLERDEN GEÇEN MEMLEKETİMİZ İÇİN HACI ADAYLARINDAN DUA İSTEDİ

Orada kendinize, ailenize, milletimize, memleketimize dua ediniz lütfen. İslam dünyası büyük sıkıntılardan geçiyor. Türkiye’miz de önemli bir süreçten geçiyor. Bu sürecin iyi atlatılması iyi geçirilmesi güvenlik içinde olmamız çok önemli. Bu ülkenin güvenliği islam dünyası içinde çok önemli. Dualarınızı ihmal etmeyin. İçinizden geldiği gibi isteyin. Kendiniz, memleketimiz, aileniz ve hayırlısı için Allahtan isteyin. Hepinize hayırlı yolculuklar diliyorum” dedi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da “Haccın,  Müslümanlar için, hem birey adına hem de Müslümanlar adına önemli bir mesajı var. Birey olarak sizlerin, ruh sağlığınıza, fiziksel sağlığınıza ve sosyal sağlığınıza inanıyorum ki çok önemli katkısı olacaktır. Rabbim inşallah bütün bu mesajlarından birey olarak istifade etmeyi nasip eylesin. Hac sırasında her türlü sağlık sorunu ile ilgili olarak da Diyanet İşleri başkanlığımıza başvurabilirsiniz. Hayırlı yolculuklar diliyorum” dedi.

haci_torun

Kimi 7 yıldır kimi de 9 yıldır hacca gitmek için sabırsızlıkla beklediğini dile getiren hacı adayları, Türkiye’nin içinde bulunduğu durum nedeniyle duydukları üzüntüyü dile getirip, mekke’de ülkemiz için dua edeceklerini dile getirdiler. Hacı adayı Makbule Açıkgöz, duyduğu üzüntüyü “Mehmetçiklerimiz ölmesin artık” sözleri ile dile getirdi.

APRON24.COM

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?