logo

MHP ADAYI ERDEM KARAKOÇ’TAN HAVA-İŞ’E ZİYARET !

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK üyesi ve milletvekili adayı Erdem Karakoç, Hava-İş Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal’ı ziyaret etti.

Sendika’nın Bakırköy’deki genel merkezinde gerçekleşen ziyarette, Karakoç, “Meclise gelecek olan sivil havacılık yasası konusunda her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

hava_is

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu üyesi ve İstanbul 3. Bölge Milletvekili adayı Erdem Karakoç, bölgesindeki ziyaretleri esnasında Hava-iş Sendikası Genel Merkezine de uğradı.

Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu olan Karakoç, Hava-iş Sendikası Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal ile yaptığı görüşmede, Türkiye’nin henüz bir sivil havacılık kanunu olmadığına dikkat çekti. Karakoç, “Sivil Havacılık Yasası ile ilgili yeni dönemde kanuni düzenlemeler yapılacak. Bu yasa müzakereye açıldığı andan itibaren takipçisi ve destekçisi olacağız. Hava yollarında hizmet veren başta kabin çalışanları olmak üzere, tüm hakların güvence altına alacağı bir yasa için biz de genel kurula önerge vereceğiz”dedi.

“HAVA-İŞ’İN ÇALIŞMALARINI YAKINDAN İZLİYORUM” 

Engellilerin sorunlarıyla da yakından ilgilendiği bilinen Karakoç, taşımacılık iş kolunda, özellikle de havacılık sektöründe çalışanların sorunlarıyla ilgili görüşlerini anlattı. Karakoç, Hava-İş’in bu konulara gösterdiği hassasiyeti ve yaptığı çalışmaları yakından takip ettiğini belirterek,  “Hava-İş Genel Başkanı Sayın Ali Kemal Tatlıbal ile konunun detaylarını istişare ettik. Bu görüşmede Tatlıbal’ın sektörün içinden gelen biri olarak konulara çok iyi hakim olduğunu gördüm. Sivil havacılık yasasının bir an önce hayata geçirilmesi için birbirimize destek olmaya karar verdik” diye konuştu.

Görüşmenin sonunda Hava-İş Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal, MHP MYK üyesi ve 3. Bölge Milletvekili Adayı Erdem Karakoç’a sektörün sorunlarını çözmek için verdiği destek ve ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?