logo

MOTORU YANAN UÇAK NE OLACAK ?

Atatürk Havalimanı’na inişi sırasında, kanadı sürterek hasarlanan, pisti pas geçtikten sonra motoru alevler içindeyken inen THY uçağı Teknik A.Ş’de detaylı incelemeye alındı. Uçağın kontrollerinden sonra kal olup olmayacağı netlik kazanacak.

thy_motor_yanan

Atatürk Havalimanı’na inişi sırasında kanadı hasar alan pisti pas geçtikten sonra motoru alevler içinde inişini gerçekleştiren THY uçağı Teknik A.Ş’de kontrole alındı. Uçağın kontrollerinden sonra tamamen hurdaya ayrırılıp ayrılmayacağı kesinleşecek.

thy_ucak_kaza

Tüm Türkiye’nin yüreğini ağızlara getiren THY uçağı Teknik A.Ş’de kontrole alındı. THY Teknik A.Ş. teknisyenleri tarafından incelenen uçağın gerekli kontrolleri yapıldıktan sonra tekrar uçuş uçamayacağı belli olacak.

Geçtiğimiz cumartesi günü Atatürk Havalimanı’na sert iniş yapan ve sonrasında pisti pas geçen uçak, havada 18 dakika tur attıktan sonra motoru alev almıştı. Milano-İstanbul seferini yapan uçağın kaptan pilotu ikinci iniş denemesinde tek motorla Atatürk Havalimanı’na inmeyi başarmış ancak iniş sonrasında pistten çıkan uçak sağ motoru üzerine yatmış, iniş takımları da ağır hasar almıştı.

Bazı kaynaklar, mevcut haliyle THY uçağının tekrar göklere dönebilmesinin zor olacağı görüşünde birleşirken Airbus 320 tipi TC-JPE kuyruk tescilli uçakla ilgili son karar gerekli incelemeler yapıldıktan sonra verilecek.

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?