logo

MUSLERA KAPTAN KOLTUĞUNA GEÇERSE !

muslera-thy

Galatasaray’ın Uruguaylı file bekçisi Fernando Muslera, bir günlüğüne kaleden kokpite geçerek, uçuş simülatörü kullandı.

muslera

Son zamanlarda Sarı-Kırmızılı ekibi başarılı kurtarışlarıyla ipten alan, Uruguaylı file bekçisi Fernando Muslera, hayatında ilk defa çok farklı bir deneyim yaşadı.

muslera_thy_3

Kaleci Muslera, Türk Hava Yolları Uçuş Eğitim Merkezi’nde A330 tipi uçağın simülatöründe kokpite geçti. Bir günlüğüne kaleyi bırakıp kaptan koltuğuna geçen Muslera’nın son derece heyecanlı olduğu gözlerden kaçmadı.

muslera_thy_2

Muslera kız arkadaşı Patricia Callero’nun sürprizi olarak gerçekleşen uçuş deneyiminde çok keyifli anlar yaşadı. Başarılı file bekçisi, simülatörde İstanbul’dan Paris Charles de Gaulle Havalimanı’na sorunsuz uçarak rüştünü kokpitte de ispatladı.

muslera_thy-5

Muslera aynı simülatörde bir tehlike durumu senaryosunda, tehlike atlatan uçağın slaydından nişanlısıyla kayarak canını kurtardı.

muslera_6

Türk Hava Yolları Uçuş Eğitim Başkanı Sedat Şekerci başarılı simülatör uçuşundan dolayı, günün anısına Fernando Muslera’ya uçuş sertifikası verdi.

muslera_4

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?