logo

MÜSLÜMAN PİLOT DÜNYAYI DOLAŞACAK !

74 yaşındaki kaptan pilot Sami Raffa, tek motorlu uçağıyla dünyanın tam çapını dolaşabilen ilk Müslüman pilot olacak.

samet_raffa_manset

Orta Doğu’nun en büyük oteli Anjum Hotel, ‘Anjum Hayaller’ projesi kapsamında, Kaptan Pilot Sami Raffa’nın 50 yıldır hayalini kurduğu dünya turunu gerçekleştirmesine destek oluyor.

GERÇEKLEŞİRSE TARİHE GEÇECEK…

Sami Raffa, hayalini gerçekleştirebilirse, uçakla dünyanın tam çapında tur gerçekleştiren ilk Müslüman olarak tarihe geçecek. Dünya turuna 28 Nisan tarihinde Almanya’nın Baden şehrinden başlayan Raffa, dünya turunun ilk durağı olan İstanbul’a geldi. Raffa, 22 Mayıs günü Baden’e dönerek dünyanın tam çapında turunu tamamlayacak.

Anjum Hotel tarafından İstanbul’da onuruna düzenlenen gecede konuşan Sami Raffa; ‘Uçmak benim için her zaman bir tutku olmuştur. Bugüne kadar dünyanın tam çapında uçmak için pek çok deneme gerçekleştirilmiş ancak bu turu tam çapta tamamlayabilen pilotların sayısı çok az olmuş. Dünyanın tam çapında böyle bir tur gerçekleştirebilmek benim en büyük hayalimdi. Bu yönde bana destek olan Anjum Hotel’e hayallerimi gerçekleştirmemde yardımcı olduğu için çok teşekkür ederim. Umarım yolculuğum hayallerini gerçekleştirmesi için herkese ilham verir’ dedi.

sami_raffa

DÜNYA BARIŞI İÇİN MESAJIM OLACAK !

Özellikle İslam dünyası içinde yaşananlara üzüldüğünü söyleyen Raffa,Tabi ki mesaj olacak. İslam dünyasının içinde bulunduğu durum üzüntü verici ve iyi değil. Bu turla bir takım mesajlar vereceğim. İstemediğimiz pozisyonlar yaşanıyor. İkiz Kulelelerin vurulmasıyla da tüm dünya Müslümanlarına terörist gözüyle bakıldı. Ben ABD’ye indiğimde ben ve biz yani Müslümanlar terörist değiliz mesajı vermek istiyorum. İslam dünyasına ve dünyaya bir barış mesajı vereceğim. Uçuşu bir milliyetle karıştırmıyorum. Ben uçuşumu dünya barışı için düşünüyorum. ABD’ye de bir insan olarak gideceğim. Belki ABD hakkında kötü düşünceler olabilir. Ben pozitif düşünce olarak gideceğim ve bu algıyı kıracağım dedi.

sami_raffa_1

Abdul Latif Jameel Gayrimenkul Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Yousef Abdul Latif Jameel ise proje nedeniyle çok memnun olduklarını belirterek ‘Yıllardır dünya turu yapmak isteyen Kaptan Sami Raffa’nın hayaline destek olmak bizim için çok heyecan verici. Umarız ki Kaptan hayalini gerçekleştirir ve dünyanın tam çapında bu turu gerçekleştiren ilk Müslüman pilot olur. Başarılı olmak için cesaretli olmak ve hayal kurmak gerekir. Biz de Anjum Otel’e bir hayal olarak başladık ve Orta Doğu’nun en büyük otelini inşa etmeyi başardık. Şimdi de hayallerini gerçekleştirmek isteyen diğer insanlara da destek olmak istiyoruz. Bu kapsamda Anjum Hayaller projesini hayata geçirdik. Hayalleriniz ne olursa olsun, nereden gelirseniz gelin bu yolculukta yanınızdayız. Projemiz ile pek çok kişinin hayalini gerçekleştirmeyi planlıyoruz’ dedi.

SİTE ÜZERİNDEN TAKİP EDİLECEK

Kaptan Sami Raffa’nın dünyanın tam çapındaki turu http://dreams.anjumhotels.com/#/home internet sitesi üzerinden yayınlanacak.

Samet Tuncer / Haber7.com

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?