logo

O TARİH AÇIKLANDI !

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 16 Nisan’da yapılacak anayasa değişikliği için sınır kapılarındaki oylamanın 27 Mart’ta başlayacağını duyurdu.

oy3

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 16 Nisan’da yapılacak anayasa değişikliği için sınır kapılarındaki oylamanın 27 Mart’ta başlayacağını duyurdu.

Oylama için  “6 karayolu gümrük kapısı, 18 havayolu gümrük kapısı ve 7 liman gümrük kapısı olmak üzere toplam 31 gümrük kapısında sandık kurulacak. Karayolu ve denizyolu ile diplomatik kurye beraberinde getirilecek oy torbaları sınır kapılarında kurulan geçici gümrük kapısı seçim kuruluna teslim edilecek. Gümrük kapılarında oy verme işlemi 27 Mart’ta başlayacak.

OY TORBALARI 3 UÇAKLA GETİRİLECEK

Oylama öncesi ve sonrası seçimde kullanılacak araç ve malzemelerin gönderilmesi ve getirilecek oy torbaları ile ilgili işlemler ise şöyle olacak:

”Yurt dışı temsilciliklerde yapılacak seçimde kullanılacak seçim araç ve malzemeleri diplomatik kargo/kurye yöntemiyle veya THY vasıtasıyla kiralanacak uçaklarla taşınacak. Bunun için üç uçak kiralanacak. Uçakların iniş yapacağı noktalar, Berlin, Kopenhag, Stockholm, Londra, Köln, Münih ve Liyon olacak. Kargo/kurye kabul ve teslim yeri İstanbul Atatürk Havalimanı, kiralanacak uçaklarla getirilecek oy torbalarının teslim yeri ise Ankara Esenboğa Havalimanı olacak.”

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments