logo

ORDU-GİRESUN’DA AKSAKLIKLAR GİDERİLECEK !

ordu_giresun

DHMİ, bir süre önce açılışı gerçekleştirilen Giresun-Ordu Havaalanı’ndaki, uçak sefer iptalleri ile aksaklıkların en kısa sürede giderileceği açıkladı.

Ordu-Giresin Havalimanı’nda yolcu yoğunluğuna rağmen uçak seferlerinin iptali veya buraya iniş yapacak uçakların başka meydanlara inmek zorunda kalması tepkilere yol açtı. Bu tepkiler üzerine Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nden açıklama gecikmedi. Açıklamada, seyrüsefer için gerekli sistemlerin var olduğu ancak daha kapsamlı sistemlerin kurulacağı belirtildi.

Açıklamanın devamında “Ordu-Giresun Havaalanı’nın kullanımı açısından gerekli olan sistem kurulmuştur. Seyrüsefer için diğer havaalanlarında bulunan sistemlerle aynı sitemdir. Ancak bunun yanı sıra sis gibi hava şartlarına rağmen iniş ve kalkışlarda da sorun yaşanmayacak Aletli İniş Sistemi (ILS) ve bu sisteme ilave olarak VOR ünitesi (çok yönlü radyo seyrüsefer istikamet cihazı) kurulacaktır. Bu sistemler sayesinde uçakların hiçbir pilot müdahalesi olmaksızın bile havalimanına inmesi mümkün olacak” denildi.

 

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?