logo

ORDU-GİRESUN’U DEVLETİN BAŞI AÇACAK !

Yapımı tamamlanan Ordu- Giresun Havalimanı’na ilk olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uçağı inecek . Erdoğan havalimanını Başbakan Davutoğlu ve bakanlarla birlikte açacak.

tc-tur2

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili Enver Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla 22 Mayıs’ta Ordu-Giresun Havalimanı’nın açılışının yapılacağını söyledi.

Türkiye’nin deniz üzerinde inşa edilen ilk havalimanı olan Ordu-Giresun Havalimanı’nda test uçuşlarının başlayacağını söyleyen Yılmaz, “Açılış günü havalimanına ilk cumhurbaşkanımızın ardından başbakanımızın uçağı inecek. İstanbul ve yurt dışından 3 özel uçak daha iniş yapacak” dedi.

Denizdeki havalimanı, Ordu'nun karasal büyüklüğünü de art

ERDOĞAN VE DAVUTOĞLU AÇACAK !

Ordu’nun Gülyalı İlçesi’nde temeli 2011 yılı Temmuz ayında atılan Avrupa ve Türkiye’nin deniz dolguyla yapılan ilk havalimanı olan Ordu-Giresun Havalimanı 22 Mayıs tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla resmi törenle hizmete girecek. Günde 2 bin kamyonla yaklaşık 35 milyon ton taş dökülerek deniz üzerine inşa edilen havalimanında üst yapı çalışmaları da gece gündüz aralıksız devam ediyor. Yaklaşık 350 milyon TL’ye tamamlanacak havalimanının pisti 3 bin metre, genişliği ise 45 metreden oluşuyor. Havalimanının konforlu olması için pistine ayrıca ‘stone mastic asfalt’ dökümü gerçekleşti. ‘Stone mastic asfalt’ çalışması da yine Türkiye’de ilk kez Ordu-Giresun Havalimanı’nda uygulandı.

ordu_giresun_havalimani

AÇILIŞA KADAR TEST UÇUŞLARINA DEVAM…

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu-Giresun havalimanında açılış tarihine kadar test uçuşlarının Mayıs ayında başlayacağını kaydetti. Yılmaz “Biz özellikle Cumhurbaşkanımızın da, Başbakanımızın da bu açılışta olmasını talep ettik. Normalde 2 Mayıs’ta Ordu’da sayın başbakanımızın katılacağı mitingi havalimanında yapmak suretiyle 22 Mayıs’a aldık. Havalimanındaki bir mitingle birlikte havalimanımız Cumhurbaşkanımızın ve başbakanımızın katılacağı resmi törenle 22 Mayıs’ta açılacak. Bu açılış gerçekleşinceye kadar resmi uçuşlar olmayacak. Deneme uçuşları elbette olacak. Havalimanına açılış günü ilk Cumhurbaşkanımızın uçağı iniş yapacak, ardından da Başbakanımızın uçağı inecek. Peşinden İstanbul ve yurtdışından özel 3 uçak daha piste inmiş olacak” diye konuştu.

thy_ucak_mimai

THY VE ANADOLUJET’İN BİLET SATIŞLARI BAŞLADI

26 Mayıs tarihi itibariyle ticari uçuşların başlayacağına dikkat çeken Yılmaz, bilet satışlarının da başladığını açıkladı. Yılmaz “Havaların yağışlı olması nedeniyle fiziki gecikme olmuştu, dolgu alanlarının da hızlı bir şekilde yapıldığını dikkate aldığımızda 22 Mayıs tarihi her anlamda havalimanının resmi ve fiili olarak biteceği tarih olmuş olacak. 26 Mayıs’tan itibaren de hem Türk Hava Yolları (THY) hem de Anadolu Jet, tarihleri koymak suretiyle şuan itibariyle bilet satışlarına başladı. Özellikle İstanbul’da ki hemşerilerimizin yoğun bir talebi olacak. Sadece üç tane özel uçak o gün Ordu-Giresun Havalimanı’na inme konusunda bir organizasyon yapılmıştı. Yurt dışındaki hemşerilerimizden de çok ciddi talep var. Havalimanını Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız birlikte açacak” şeklinde konuştu.

APRON24.COM 

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments