logo

PASSENGER TERMİNAL EXPO’YA TAV DAMGASI !

TAV Grubu CEO’su Şener, tüm dünyadan havalimanı yapımı ve işletmeciliği alanında önde gelen isimleri buluşturan Passenger Terminal Expo’da konuştu. Şener “Her zaman dünyada tercih edilen marka olmayı hedefledik” dedi. 

Şener konuşmasında, Abu Dabi projesinden yola çıkarak büyük havalimanı projelerinde entegrasyonun ve bilgi birikiminin önemini vurguladı. 

sener-paris

ŞENER’DEN PROJELERLE İLGİLİ DETAYLI SUNUM

Havalimanı tasarımı, finansmanı, yapımı ve işletmeciliğinde Türkiye’nin dünyadaki lider markası TAV Grubu, bu yıl Paris’te düzenlenen Passenger Terminal Expo’ya katıldı. TAV, havalimanı işletmeciliği alanında sunduğu çözümlerle fuar alanında yer alırken, CEO Sani Şener de sektörün önde gelen isimlerinin yer aldığı konferansta konuştu. Şener, konferansın ilk günü düzenlenen “Havalimanı tasarımı, planlaması ve geliştirilmesi” başlıklı konferansta “Mega Havalimanı Projeleri-Abu Dabi Midfield Terminali” başlıklı bir sunum yaptı.

tav sani

ŞENER : “DÜNYADA TERCİL EDİLEN MARKA OLACAĞIZ”

TAV Grubu CEO’su Sani Şener “Büyük havalimanı yatırımları üst düzeyde teknolojik yeterlilikle mühendislik ve organizasyon becerisi gerektiren projelerdir. TAV olarak biz başlangıçtan bu yana havalimanı yapımı ve işletmeciliğine odaklandık. Bu alanda uzmanlaşarak tüm dünyada tercih edilen bir marka olmayı hedefledik. Bu nedenle, havalimanı sektöründe standartları yeniden belirleyen Abu Dabi Midfield Terminali projesinde yer almaktan mutluluk duyuyoruz. Bu prestijli projenin en önemli özelliklerinden birisi de üç boyutlu bir çalışma ortamında, meydana gelebilecek sorunları önceden görmeyi sağlayan Yapı Bilgi Modellemesi’nin (BIM) etkin olarak kullanılmasıdır. TAV, mimar ve mühendisleri BIM teknolojisini bu ölçekte uygulayabilen az sayıdaki uzman arasında. Sahip olduğumuz bilgi birikimi ve kaliteli insan kaynağı TAV’ın en önemli sermayesi. Dünya pazarlarında tercih edilen bir marka olarak iyi bir ülke temsilciliği gerçekleştirdiğimize inanıyoruz” diye konuştu.

tav_berlin-fuari

TAV FUARA DAMGASINI VURDU !

21.’si bu yıl düzenlenen Passenger Terminal Expo, 10-12 Mart tarihlerinde Paris’te gerçekleşiyor. Fuarda 180’den fazla şirket havalimanı tasarımı, yapımı ve işletmeciliğiyle ilgili ürün ve çözümlerini sergiliyor. Fuara paralel düzenlenen ve tüm dünyadan iş insanları, uzmanlar, hükümet ve sivil havacılık yetkililerinin yer aldığı konferansıysa bin 200’den fazla delege takip ediyor. TAV’ı temsilen konferansın ikinci gününde de TAV İşletme Hizmetleri Genel Müdürü Bora İşbulan, “Ticari Gelişim, İmtiyazlar, Perakende ve Kitle İletişim araçları Satışı” başlıklı panelde TAV Havalimanları’nın işlettiği alanlarda entegre ettiği başarılı sadakat programı TAV Passport’u anlatacak. Fuarda 77 metrekarelik standıyla yerini alan TAV Bilişim de analiz, tasarım, danışmanlık, destek ve bakım gibi çok sayıda ürün ve hizmetlerini ziyaretçilere tanıtıyor. TAV, fuar ve konferansta TAV Bilişim, TAV İşletme Hizmetleri gibi şirketlerinin yanı sıra yedi ülkede faaliyet gösterdiği 14 havalimanından uzmanlarıyla yer alıyor.

Sektörün en saygın yayınlarından ENR’ye göre dünyanın en büyük havalimanı inşaat şirketi olan TAV İnşaat, 3 milyar dolar sözleşme bedeline sahip Abu Dabi Midfield Terminal Projesi için açılan ihaleyi üç yıl önce kazandı. Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’de havalimanının en büyük genişleme hamlelerinden biri olan yeni terminal dalgalanan çatısı, eğimli cephesi ve kullanılacak teknolojiyle dünyanın en etkileyici mimari yapılarından biri olacak.  Toplam 702 bin metrekare alana sahip olacak yeni terminal binası yılda 27 milyon yolcuya en üst düzeyde hizmet verebilecek.

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments