logo

PİLOT RAHATSIZLANINCA UÇAK ANTALYA’YA İNDİ

Türk Hava Yollarının kaptan pilotu uçuş esnasında rahatsızlanınca uçak Antalya havalimanına acil iniş yapmak zorunda kaldı. Darüsselam-İstanbul seferini yapan Türk Hava Yolları uçağının kaptan pilotu Türk hava sahasına girmeden kısa bir süre önce rahatsızlandı.

thy_boeing_777_ucak

Bunun üzerine Hava Trafik Kontrol Kulesiyle telsiz bağlantısı kurarak, Antalya Havalimanı’na indi. TK 604 sefer sayılı Boeing 737-900 tipi uçağın Antalya Havalimanı’na sorunsuz bir şekilde indiği öğrenilirken,Türk Hava Yolları uçağının yeni bir pilot tahsis edildikten sonra Atatürk Havalimanına gelmesi bekleniyor.

NEW YORK UÇAĞINDA YOLCU RAHATSIZLANDI

Türk Hava Yolları’nın New York-İstanbul seferini yapan uçağında bir yolcu rahatsızlanınca, uçak Kanada’nın Halifax kentine zorunlu olarak indi.ABD’nin New York kentinden Atatürk Havalimanı’na hareket eden THY’ye ait tarifeli uçaktaki bir yolcu rahatsızlandı. Kabin ekipleri durumu kaptan pilota bildirdi. Kule ile bağlantıya geçen kaptan pilot, Kanada’nın Halifax kentine inmek için izin istedi. Gerekli izinlerinin alınmasının ardından uçak, Halifax Havalimanı’na zorunlu iniş yaptı. Uçaktan indirilen yolcuya, sağlık ekipleri tarafından müdahale edildi. THY uçağı, diğer yolcularıyla İstanbul’a hareket etti.

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?