logo

PİLOT VE HOSTESLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ!

Türkiye Havayolu Pilotları Vakfı (PİLVAK) ve Kızılay ortaklaşa olarak, Güneydoğu’da yaşanan terör olaylarında yaralanan güvenlik güçleri için Atatürk Havalimanında kan bağış kampanyası başlattı. Kampanyaya bazı pilot ve hostes kan bağışı yaparak katıldı.

SİTE KAN1

Üç gün sürecek olan kan bağış kampanyasının son günü olan Cuma günü ise Atatürk Havalimanı camisinin önünde stant kurulacak.Kampanyanın açılışını yapan İstanbul Vali Yardımcısı Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Mehmet Ali Ulutaş,Devlet Hava Meydanları İşletmesi Atatürk Havalimanı Baş Müdürü Sıtkı Zeybel,PİLVAK Başkanı  Hüseyin Belpınar ve Kızılay Genel Sekreteri Ayşegül Genç katıldı.

SİTE KAN2

Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Mehmet Ali Ulutaş, kan bağışı yapılarak can kurtarmanın yanında insanın kendi sağlığını da kurtardığına dikkat çekti. Sağlık için senede iki kez kan bağışı yapılması gerektiğini ifade eden Ulutaş, kan bağışının hem insani hem de İslam’i bir hizmet olduğunu aktardı.

SİTE KAN4Kan bağış kampanyasının başlamasının ardından,Türkiye Havayolu Pilotları Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Kaptan Pilot Hüsüyin Belpınar, özellikle Güneydoğu’daki çatışmalarda kan ihtiyaçlarımızın artması ve yaralanan güvenlik kuvvetlerine yardımcı olmak maksadıyla kampanya başlattıklarını belirtti. Birlik beraberliğe ihtiyaç duyulduğu dönemde pilotlar vakfı olarak kan bağışı kampanyası yapma kararı aldıklarını ifade eden Belpınar, “Malumunuz olduğu üzere kan vermek çok önemli her şeyini verebilir insan ama kanını canını vermek konusunda çok düşünür. Bu kan vermek çok kutsaldır. Hem sağlık açısından, bana göre sadaka açısından çok önemli bir faaliyettir. İnsan malını bağışlayabilir ama kanını bağışlamakta tereddüt eder.” dedi. 

SİTE KAN6Türk Kızılayı Genel Sekreteri Ayşegül Genç de, Kızılay’ın her türlü afette ve sıkıntılı durumlarda kan ihtiyacımız mutlaka sağladığını anlattı. Güneydoğu’daki sıkıntılı olaylarda da zamanında gerekli tedbirleri aldıklarını dile getiren Genç, bu çerçevede yapılan onurlu ve güzel davranıştan dolayı mutluluk duyduklarını sözlerine ekledi.

SİTE KAN3

Yurtdışına gitmek için Atatürk Havalimanı’na gelen Kemal Akgüz, geçenken tesadüfen gördüğünü söyledi. Genelde 2 yılda bir kan verdiğini belirten Akgüz, diğer yolculara da kendi sağlıkları için kan vermelerini önerdi.

Bu arada Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Geliş Katında kurulan kan Bağış standına THY pilot ve hostesleri de ilgi gösterdi.

APRON24.COM

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?