logo

PİLOTLARA İNGİLİZCE YETERLİLİK SINAVI !

thy_kokpit_pilot_1

Türkiye’de çeşitli havayollarında çalışan pilotların İngilizce Dil Yeterliliği Sınavları 2015 yılı 5. Oturumu 12-14 Ekim 2015 tarihleri arasında SHGM’de gerçekleştirilecek.

SHGM’den konuya ilişkin yapılan açıklamada “Genel Müdürlüğümüzce düzenlenmekte olan İngilizce Dil Yeterliliği Sınavları 2015 yılı 5. Oturumu 12-14 Ekim 2015 tarihleri arasında Genel Müdürlüğümüzde gerçekleştirilecektir. Sınav başvuruları 28.09.2015 tarihinde başlayacak olup 04.10.2015 saat 23:59 itibarı ile sonlanacaktır. Son başvuru tarih ve saatinde uzatma yapılmayacaktır.

Başvurular evrak yolu ile yapılmamakta olup yalnızca srs.shgm.gov.tr adresi üzerinden online olarak gerçekleştirilmektedir. Adayların ilgili adreste yer alan sistem üzerinden 300 TL sınav katılım ücretini yatırarak kayıtlarını yapmaları, aynı sistem üzerinden Genel Müdürlüğümüzce belirlenen kontenjan dahilinde sınav randevularını almaları gerekmektedir. Sınav öncesinde Genel Müdürlüğümüzce ilave bir katılımcı listesi ilanı yapılmayacaktır. Adaylar sınav randevularını sistem üzerinden görebilmektedirler.

Gerçekleştirilecek olan sınavlarda adaylarda CPL veya ATPL düzeyinde lisans sahibi olma şartı aranmaktadır. Bu şartı taşımadığı halde başvuru yapan adaylara herhangi bir ücret iadesi kesinlikle yapılmayacaktır” denildi.

 

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?