logo

PİLOTTAN DOKTORA TEŞEKKÜR MESAJI

Uçakta rahatsızlanan yolcuya müdahale eden doktora teşekkür pilottan teşekkür mesajı geldi.

thy_777

Türk Hava Yolları’nın 12 Eylül’deki Chicago-İstanbul uçuşunda rahatsızlanan bir yolcuya müdahale eden doktora mesaj gönderen kaptan pilot, uçağın acil iniş yapmasını önlediği için teşekkür etti.

12 Eylül’de ABD’nin Chicago Uluslararası O’Hare Havalimanı’ndan saat 22.40’ta İstanbul’a gitmek üzere havalanan THY uçağındaki bir kadın yolcu kalkıştan kısa süre sonra rahatsızlandı. Yapılan anons üzerine ABD’de katıldığı bir bilimsel çalışmadan dönen psikiyatri uzmanı Dr. Serhat Tunç müdahalede bulundu.

Uçuş kuralları gereği acil iniş yapmak zorunda olan uçak, yolcunun durumunun düzelmesi üzerine seferini zamanında tamamladı. Uçağın kaptan pilotu Nezih İnan, daha sonra gönderdiği mesajla Tunç’a teşekkür etti.

İnan mesajında, şunları kaydetti: “Uçuşumuzun daha ilk başında oluşan, yolcumuzun acil durumuna gönüllü olarak müdahale edip çok değerli mesleki bilgi ve tecrübelerinizle hem hastamıza büyük yardımınız dokundu hem de ben ve uçuş ekibi arkadaşlarımın kendi işlerimize odaklanmamıza probleme sahip çıkarak yardımcı oldunuz ve olası bir acil inişi önlediniz. Uçuş esnasında kendinize ait olan değerli zamanınızı bu insani görev için gönüllü olarak harcamanız her türlü takdire değerdir.”

doktor

Uzman Dr. Tunç, yaptığı açıklamada, bir doktor olarak insani görevini yaptığını söyledi. Rahatsızlanan yolcunun üst solunum yolu enfeksiyonu nedeniyle aldığı ağrı kesici ve ateş düşürücü ilaçların etkisiyle baygınlık geçirdiğini aktaran Tunç, “Gerekli bütün müdahaleyi yaptıktan sonra kendine geldi” dedi.

 

Kaynak: Radikal

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?