logo

PİLOT: “BİR ŞEY KUŞLARI ÇEKİYOR” (SES KAYDI)

Kuşların göç döneminin başlamasının ardından Atatürk Havalimanında bu günde kuş sürüleri görüldü. Atatürk havalimanına iniş yapan bir uçağın pilotu gördüğü kuş sürüsünü hava trafik kontrol merkezi’ne bildirdi. 

Atatürk havalimanı ve çevresinde çok fazla kuş sürüsü olduğunu söyleyen pilot trafik kontrol merkezine yaptığı “çok fazla sayıda kuş sürüsü var, sanırım bir şey kuşları çekiyor bilginize” anons dikkat çekti.

thy_kokpit_pilot

Leylek göç dönemi nedeniyle alarma geçen Atatürk Havalimanı’nda geçtiğimiz günlerde kuş sürüleri bir THY uçağının pisti pas geçmesine yol açmıştı. Bugünde Atatürk Havalimanı çevresinde görülen çok sayıda kuş sürüsü vardı. Bu gün iniş yapan bir uçağın pilotunun Atatürk Havalimanı ve çevresinde gördüğü kuş sürülerini  kuş diyaloğu dikkat çekti.

Özellikle Florya pist başlarında yoğun kuş sürüleri görülürken bir pilot,kuleye bir kulübeyi söyleyerek, “Kulubüye yakın yaklaşma hattına da girebilir, çok fazla sayıda kuş sürüsü var görebiliyor musunuz oradan? anonsunu yaptı.Bunun üzerine kontrolör,”Takip ediyorum efendim, hemen ikaz edeceğim tekrar” cevabını verdi. Pilot ise “Sanırım birşey kuşları çekiyor bilginize” dedi.Kule görevlileri pilotlara ise “Şu an 3.5(Florya pist başı)sol hattında demin bayağı bir kuş vardı, şu an temiz gözüküyor sizin görüşünüz nedir” diyerek sorarak kuş sürülerinin yerleriyle ilgili bilgi almaya çalıştı.

İŞTE O TELSİZ KONUŞMASI:

 

APRON24.COM

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments