logo

PİSTE GİREN ADAM BÜYÜK PANİK YAŞATTI !

ahl_gece

Atatürk Havalimanı’nda uçakların yanaştığı yeni köprülerin yapıldığı inşaat alanından oprona giren bir şahıs, 7 uçağın pas geçmesine sebep oldu. Terör olayları sebebiyle kırmızı alarm seviyesinde güvenlik önlemlerinin en üst düzeye çıkarıldığı havalimanında büyük panik yaşandı.

Bu akşam saat 22:00 sıralarında Atatürk Havalimanı’nda büyük bir şok ve panik yaşandı. Törer olayları sebebiyle alarm seviyesin en üst düzey olan kırmızıya çıkarıldığı havalimanına, uçakların yanaşması için yeni körüklerin yapıldığı inşaat alanından bir şahıs girdi.

Apronda nara atarak dikkatleri çeken şahıs, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Ekipleri tarafından kovalanmaya başladı. Bu sırada tüm güvenlik birimlerine konuyla ilgili dikkatli olmaları, aprondaki araçları kullanan personelin de anahtarları araç içinde bırakmamaları konusunda telsizle uyarı yapıldı.

Şahıs kaçmaya devam ederek, Ataköy-Florya istikametindeki piste kadar çıktı. Bu sırada uçuş kontrol kulesi, iniş için yaklaşmakta olan 7 uçağın pilotuna durumu bildirdi. Bu uyarı üzerine 7 uçak pas geçmek zorunda kaldı. Yarım saat süren kovalamacanın ardından şahıs  görevlilerce yakalandı.

Nefes nefese kalan şahıs, yakalandığı sırada bayılarak bir anda yere yığıldı. Ayılınca da görevlilerden su istedi. 20 yaşındaki şahıs DHMİ ekiplerince Atatürk Havalimanı Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Yedikule’deki surlarda yaşayan 20 yaşındaki şahıs havalimanı polis merkezindeki ifadesinde, sevdiği kıza kendini ispatlamak için böyle bir eyleme giriştiğini, ayrıca memleketi Elazığ’a gitmek istediğini söyledi. Kimliği açıklanmayan şahsın, Elazığ Sivrici nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi.

 

APRON24.COM/ÖZEL HABER

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?