logo

QATAR AIRWAYS’DAN SPONSORLUK ATAĞI!

barca_qatar

Qatar Airways ve dünyanın en iyi futbol kulübü ile her iki organizasyon için de çok olumlu bir ortaklık sözleşmesi yaptı.

qatar_barca_forma

Qatar Airways, FC Barcelona’nın birinci takımı ile ortaklığını 30 Haziran 2017 tarihine kadar yenilemek amacıyla, FC Barcelona ile bir sözleşme yaptığını duyurmaktan mutluluk duyuyor. Sözleşme, ödüllü havayolu şirketinin ve dünyanın en iyi futbol kulübünün bir futbol sezonu daha ortaklık yapmasına olanak sağlayacak.

qatar_barca_sozlesme

Qatar Airways Grup CEO’su Mr. Akbal Al Baker yenilenen sponsorluk anlaşmasıyla ilgili olarak, “Üç yıl önce FCB ve Qatar Airways’in birleşmesi gerçekten tarihi bir olaydı. Çünkü, bu tür önemli bir spor ortaklığına ilk girişimizdi. Son birkaç yıldır ekibimizin elde ettiği başarılardan dolayı çok gurur duyuyoruz. Kulüple yan yana olma fırsatına sahip olmak büyük bir onur. Bu yeni sözleşme, FC Barcelona’nın arkasında ne kadar güçlü durduğumuzu dünyaya gösteriyor. Harika bir sezon yaşamayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

Temmuz 2013’de FC Barcelona ile üç yıllık stratejik bir ortaklık yapan Qatar Airways, FC Barcelona için çok sayıda aktivite geliştirdi. Havayolu şirketi güvenlik videosunda takıma da yer veriyor ve kalkış öncesinde tüm yolcularına hit haline gelen bu videoyu izletiyor.

Qatar Airways, ortaklığın yürürlüğe girmesinden itibaren çok sayıda başarılı kampanya başlattı. ‘Dünyayı Birleştiren Takım’ konsepti üzerine inşa edilen ‘The Land of FCB’ ve ‘The FCB Holiday’ bunlara örnek verilebilir. Buna ilave olarak Qatar Airways, FC Barcelona’nın yaz turlarının resmi sponsorluğunu yaptı ve özel tasarlanmış Boeing 777’yi takım renklerine boyayarak Qatar Airways Holidays ile Barselona’yı ziyaret etmek isteyen fanlara benzersiz tur ve maç paketleri sundu, sponsorluğunu kutlamak amacıyla çok başarılı sosyal medya yarışmaları düzenledi.

qatar_img

Qatar Airways ve FC Barcelona ayrıca Barcelona’yı Asya’da tanıtmak için stratejiler geliştirmek amacıyla birlikte çalıştı ve bu durum Asya – Pasifik’ten Barcelona’ya giden yolcuların sayısında artışa neden oldu. Dünyanın en hızlı büyüyen havayolu şirketlerinden biri olarak, 150 varış noktasına sahip olan Qatar Airways, Barcelona’nın dünya genelindeki fan ağını genişletmesine yardımcı olurken aynı zamanda mükemmellik ve topluluk tabanından duyulan gurur gibi ortak değerleri destekliyor.

2013 yılındaki sponsorluğun başlangıcından beri, Qatar Airways hem Madrid hem de Barselona uçuşlarının sıklığını iki katına çıkardı. Her iki rotada da günde iki uçuş gerçekleştirilerek her hafta tüm dünyadan binlerce turist İspanya’ya ulaştırılıyor. Şu anda Barcelona’dan Doha’ya haftada 14 direkt uçuş gerçekleştiren havayolu şirketi, Orta Doğu, Asya – Pasifik ve Afrika genelindeki noktalara mükemmel bağlantı seçenekleri sunuyor.

Hızlı büyüme gerçekleştiren havayolu şirketinin şu anda 188 uçaktan oluşan modern filosu var. İş ve tatil amaçlı seyahat etmek isteyenler için Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Asya – Pasifik, Kuzey Amerika ve Güney Amerika’da 150’den fazla varış noktasına uçuşlar gerçekleştiriyor.

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?