logo

RUSYA BÜYÜK SAVAŞA HAZIRLANIYOR !

7 KM’YE 2 BİN KM HIZLA UÇAK, SİLAH, TANK TAŞIYACA

Rusya askeri amaçla, 7 bin kilometre menzile sahip ve saatte 2 bin kilometreden fazla hızda uçabilecek uçaklar üzerinde çalışıyor.

Rusya gelecekte 7 bin kilometre menzile sahip ve saatte 2 bin kilometreden fazla hızda uçabilecek kargo uçakları üzerinde çok ciddi bir çalışma başlattı. “PAK TA” adı verilen proje hayata geçtiğinde, Rus ordusu tankları ve ağır silahları, 7 saat içinde dünyanın her tarafına ulaşabilecek.

rusya_pak ta _ana

200 TON KAPASİTELİ

Dünya gündemine bomba gibi düşen, 200 tona kadar ağırlık taşıyabilecek kargo uçaklarından 2024 yılı itibariyle 80 adet üretilmesi planlanıyor.

ÖNCELİK İNSAN DEĞİL SİLAH TAŞIMAK !

Projenin öncelikli hedefi, Rusların yeni nesil Armata tanklarının ve diğer ağır silahlarının tek bir uçakla hızlı bir şekilde taşınmasını sağlamak.

pak da bomber-970

RUS ORDUSU DÜNYANIN HER YERİNE ANINDA GİDECEK

PAK TA’da yer alan kaynaklara göre, projenin üzerindeki çalışmalar birkaç yıldır devam ediyor. Eğer proje amacına ulaşırsa, Rus ordusunun dünyanın her tarafındaki olaylara müdahale kapasitesi ve hızı olağan üstü derecede artacak.

paktafaceface-300x200

PROJENİN GEÇMİŞİ…

Geçtiğimiz yıl Rus ordusunun kargo uçaklarının Ilyushin Aviation Complex şirketi tarafından geliştirileceği açıklanmıştı. Ancak bazı uzmanlar, şirketin bu uçakları Ilyushin-106 kargo uçağını temel alarak inşa edeceklerini iddia etmişti. Bu uçaklar 1980’li yıllarda gündeme gelmiş, ancak Sovyetlerin yıkılmasının ardından rafa kaldırılmıştı.

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments