logo

RUSYA KRİZE RAĞMEN HIZLA ‘JET’LENİYOR !

Rusya, iki yıldır pençesine düştüğü ekonomik krize, Ukrayna operasyonu yüzünden Avrupa ülkeleri tarafından uygulanan yaptırımlara rağmen askeri gücünü korumaya devam ediyor. Rus Hava Kuvvetleri’nde hiç hız kesmeyen gelişim ve yenileme süreci de bunun en açık göstergesi…

jet_rus

Bu yıl için, Su-27 modeli jetlerinin daha da mükemmelleştirilmiş hali olan Su-35S’leri envanterine katmayı planlayan Rus Hava Kuvvetleri, 2016 için de Sukhoi T-50 modeli jetleri üretmeye başladı.T-50 modeli Rus Hava Kuvvetleri’nde bulunan Su-27 ve Mig-29’ların yerini alması için tasarlandı.

İlk uçuşunu Ocak 2010’da yapan Rus jeti, yüksek görünmezlik kabiliyeti, süpersonik seyir hızı ve kontrol sistemlerinin yüksek entegrasyonu dahil tüm üstün özelliklere sahip…

İlk çalışmalarına 1980’li yıllarda başlanan, çok maksatlı avcı uçağının beşinci nesil tasarımı, günün her saatinde, tüm hava koşullarında hava, kara ve su üzerindeki hareketli ve küçük hedefleri vurma kabiliyetine haiz.

Son model Rus T-50 savaş jetlerinin testlerinin 2016 yılında tamamlanması, daha sonrasında küçük partiler halinde üretime geçilmesi planlanıyor. Çok maksatlı Rus avcı jetinin Rus Hava Kuvvetlerine tesliminin de 2016 yılında yapılması hedefleniyor.

APRON24.COM

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments